Mart 2021 VGM ve SYDV Gıda Erzak Yardımı Başvuruları

Maddi imkansızlıklar içerisinde olan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen aileler için iki kurum gıda, erzak yardımı yapıyor.

Mart 2021 VGM ve SYDV Gıda Erzak Yardımı Başvuruları
Maddi imkansızlıklar içerisinde olan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen aileler için iki kurum gıda, erzak yardımı yapıyor. Devlet kurumları tarafından yapılan gıda yardımlarında iki kurumda kendisine ayrı başvuru şartlarını uyguluyor. Gıda yardımı yapan iki kurum;

  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

  • Vakıflar Genel Müdürlüğü


Bu iki kurumdan birinden gıda yardımı almak isteyenler için talep edilen başvuru evrakları, başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağı ile başvuru işlemlerinde dikkat edilecek hususları aktarıyoruz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MART 2021 GIDA YARDIMI

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan gıda yardımları hem ihtiyaç sahibi aileler için hemde özel durumu aileler için yapılıyor. Gıda yardımı başvurularının kabul edilmesi için VGM tarafından açıklanan tüm şartların sağlanması gerekiyor. Kurumun 81 il merkezi üzerinden sağlanan gıda yardımlarından düzenli olarak faydalanmak isteyenlerin aşağıda yer alan iki koşulu yerine getirmesi isteniyor. "Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar. 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar." Bu iki koşulu sağlayanlar kurumdan gıda yardımı alabilirler.

Başvuru İşlemleri: Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımları için öncelikle kurumun web sitesinden başvuru formu doldurmak gerekiyor. Bu formu dolduranlar daha sonra formla birlikte kurumun her ilde yer alan il müdürlüklerine başvurularını yapabilecekler.

SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKIFLARI MART 2021 GIDA YARDIMI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da ailelere gıda yardımı sağlıyor. Aylık hane gelirinin düşük olduğu ve ihtiyaç sahibi olan her aileye sağlanan gıda yardımları düzenli ödenir. Ailelerin sağlamaları istenilen başvuru şartları arasında kişi başına düşen hane geliri önemli. Eğer ailede kişi başına asgari ücretin üçte birinden daha az tutarda ise gıda yardımı sağlanır. Ancak aile geliri daha yüksek rakamlarda ise vakıflar destek vermeyebilirler.

Başvuru İşlemleri: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her il ve ilçede yer alır. Vatandaşlar il vakıflarına yada kaymakamlık bünyesinde yer alan ilçe vakıflarına giderek doğrudan gıda yardımı başvurusunda bulunabilir.
Yorumlar (0)