Matrah Artırımı ve Stok Affı 2021 Torba Yasa İle Çıkacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yeni müjdeler beklenirken matrah artırımı ve stok affı en çok merak edilen 2 başlık olarak öne çıkıyor. Peki, matrah artırımı nedir, matrah artırımı çıkacak mı, stok affı müjdesi gelecek mi, yeni torba yasa tasarısı maddeleri neler?

Matrah Artırımı ve Stok Affı 2021 Torba Yasa İle Çıkacak Mı?

İlk olarak 2020 yılının Ekim ayında gündeme taşınan stok düzeltme beyanı, matrah ve vergi artırımı ile taşınmazların kayıtlı değerlerinin düzenlenmesi konusunda beklenen müjdeli haber geldi. 

AK Parti tarafından hazırlanan yeni torba yasa tasarısı ile ekonomi alanında yapılacak olan yeni düzenlemeler kapsamında reel sektör tarafından talep edilen matrah artırımı, stok affı düzenlemesi, kasa ortaklar cari hesap düzeltmesi gibi pek çok alanda yeni yasal düzenlemeler hayata geçirilecek. 

MATRAH VE VERGİ ARTIRIMI, KASA VE ORTAKLAR AFFI, STOK AFFI 2021! YENİ TORBA YASA İLE HANGİ AF VE DÜZENLEMELER HAYATA GEÇİRİLECEK?

AK Parti yönetiminin ekonomi kurmayları tarafından hazırlanan yeni torba yasa tasarısı içerisinde matrah ve vergi artırımı ile stok affı başta olmak üzere çok sayıda önemli düzenlemeye yer verilecek. Dünya Gazetesi yazarı Abdullah Tolu tarafından yapılan habere göre kasa ortaklar cari hesap düzeltmesi, matrah ve vergi artırımı, işletmelerin aktif bölümlerinde yer alan taşınmazların kayıtlı değerlerinin yükseltilmesi ve stok affı gibi düzenlemeler yasalaşacak. 

Hazırlanan kanun teklifinde sona gelindiği ve mümkün olan en kısa sürede kanun teklifinin meclise sunulacağı belirtilirken konu hakkında bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasındaki ulusa sesleniş konuşması kapsamında da açıklamalar yapılabileceği belirtiliyor. 

MATRAH ARTIRIMI VE STOK AFFI BEKLENİYOR! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAYACAK MI?

Mecliste konu hakkında çalışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşmasında yeni açıklamalar yapılabileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasındaki müjdeler bölümünde bu düzenlemeler de yer verebileceği belirtiliyor. 

AK PARTİ TARAFINDAN HAZIRLANAN YENİ EKONOMİ TORBA YASASI İÇİNDE HANGİ DÜZENLEMELER VAR, SON TORBA YASANIN İÇERİĞİ NE?

Kısa süre içerisinde meclise sunulması beklenen torba yasa içerisinde; 

Matrah ve Vergi Artırımı, 

Stok Affı, 

Kesinleşmiş alacakların bir kere daha yapılandırılması, 

İşletme kayıtlarının düzenlenmesi, 

İhtilaflı alacaklarının tasfiyesi, 

Şirket aktifinde taşınmazların kayıtlı değerlerinin yükseltillmesi.

Yorumlar (0)