Mayıs 2021 Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak Açıklandı!

Pandemi döneminde zorunlu olarak kapatılan işyeri ve esnaf büyük mağduriyet yaşarken hem işverenleri hem de çalışanları korumak adına hükümet tarafından nakdi ücret desteği uygulaması hayata geçirilmişti. Peki, nakdi ücret desteği Mayıs ayı ne zaman yatacak, Mayıs 2021 ödeme tarihi belli mi, Mayıs 2021 ücretsiz izin ödeneği parası hangi tarihte hesapta olacak?

Mayıs 2021 Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak Açıklandı!

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ne yazık ki Türkiye'de de hem sağlık hem de ekonomik alanda büyük kayıpların yaşanmasına neden oldu. Çok sayıda kişi hayatını kaybederken alınan zorunlu kısıtlama tedbirleri ekonomik olarak ta ağır bir tablonun ortaya çıkmasını tetikledi. 

Yaşanan süreçte ekonomik olarak zorlanan kişilere ve alınan zorunlu kısıtlama kararlarından etkilenen işyeri ve esnafa devlet farklı tarihlerde farklı destek ödemeleri yaparken bunlardan en çok ilgi göreni ise nakdi ücret desteği oldu. Getirilen fesih yasağı ile işten çıkarma yasağı nedeni ile etkilenen kişilere zorunlu ücretsiz izin maaşı olarak anılan nakdi ücret desteği ödemesi yapılmaya başlanmıştı. 

MAYIS 2021 ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ PARASI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YATIRILACAK?

Ücretsiz izin desteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile son bir kez daha uzatılmış ve Mayıs ayında da ödemelerin hesaplara yatırılacağı duyurulmuştu. Konu hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 8 Haziran'da gerçekleştireceğiz.

Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanlar ise ödemeleri PTT aracılığıyla alacak."t desteği ödemelerini 8 Haziran'da gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanlar ise ödemeleri PTT aracılığıyla alacak" diyerek merak edilen tarihi duyurdu. 

Yorumlar (0)