Mayıs Ayına Dikkat Diyen İslam Memiş Gram Altın İçin Yeni Fiyat Tahminini Açıkladı!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş son ekonomik gelişmeleri yorumlayarak altın fiyatlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Altın fiyatlarında yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu söyleyen İslam Memiş tarih vererek gram altın ve ons altın tahmininde bulundu.

Mayıs Ayına Dikkat Diyen İslam Memiş Gram Altın İçin Yeni Fiyat Tahminini Açıkladı!

Altın ve para  piyasaları uzmanı İslam Memiş yaşanan son ekonomik gelişmeleri yorumlayarak altın fiyatlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Gram altın ve ons altın hakkında tahmin yapan İslam Memiş önemli açıklamalar yaptı.

Altın piyasası hakkında genel bir değerlendirme yapan İslam Memiş, “Nisan ayında piyasalarda kargaşalar yaşandı. Gram altın fiyatı 480 TL seviyelerine kadar yükseldi. Ons altının 1.790 dolar seviyesine kadar çıktığını gördük. Şimdi altın fiyatları tam ortada durmaya devam ediyor. Pazartesi günü bu hafta altın fiyatlarında bir geri çekilme beklediğimi söylemiştim. Bunun gerçekleştiğini gördük. FED piyasaların beklentisi doğrultusunda faizlerde bir değişikliğe gitmedi. Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki sermayelere destek vermiş oldu.” dedi.

GRAM ALTIN KALICI BİR DÜŞÜŞ İÇERİSİNE GİRMEZ

Gram altın için alım fırsatı hakkında konuşan İslam Memiş, “Gram altın fiyatı 480 TL seviyesine yükselmişse de 460 TL ile 480 TL arasında bir fiyatlama gerçekleşti. 460 TL ve onun altı gram altın için alım yapılabilecek bir seviyedir. Ben gram altının kalıcı bir düşüş etkisi altına gireceğini tahmin etmiyorum. Toplum bir mal aldığı zaman sürekli yükselmesini istiyor. Ancak böyle bir finansal sistem yok. Geriye çekilmeler her zaman olacaktır.” ifadelerini kullandı.

MAYIS AYINA DİKKAT!

Mayıs ayına özellikle dikkat çeken İslam Memiş, “Mayıs ayında çok ciddi risklerin piyasaları bekliyor olabilir. O yüzden çok dikkatli hareket etmek gerekir.Altın fiyatlarında yükselişlerin devam edeceğini tahmine diyorum. Ons altın şu anda 1.770 dolar seviyesinde fiyatlanıyor. Yükselişlerin 1.815 dolar seviyesine kadar süreceğini tahmin ediyorum. Mayıs ayında çok fazla değer artışları bekliyorum.” şeklinde konuştu.

GRAM ALTIN İÇİN FİYAT TAHMİNİ

Gram altın için fiyat tahmini yaan İslam Memiş, “Gram altın konusuna özellikle not düşmek istiyorum. Hem dolar kurundaki yükseliş beklentisi hem de Mayıs ayında ons altının yükselişi ile gram altın fiyatının önemli bir sıçrama gerçekleştirebileceğini düşünüyorum. Mayıs ayı içerisinde 500 TL ile 550 TL arasına iyice yerleşmiş bir gram altın görebileceğiz. Haziran ayında ise emtia fiyatlarındaki yükselişler sürecektir. Bu da gram altının 600 TL seviyesine yaklaşmasına neden olacaktır. Bunun için sabırlı yatırımcılar şu andaki seviyelerden gram altın alımı yapabilirler. Bu bir anlamda alım fırsatıdır. Ekonomik koşulların emtia fiyatlarını yükselteceğine dair ciddi bir görüntü hakim olmaya başladı.” açıklamasını yaptı.

Not: Haberimizde yer alan finansal değerlendirmeler ilgili ekonomite aittir. Sitemiz herhangi bir şekilde yatırım tavsiyei vermediği gibi bu haberde de yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır. Haberde yer alan yorumlar yalnızca bilgilendirme maksadıyla kullanılmıştır. 

Yorumlar (0)