EKONOMİ

Meclise Soru Önergesi Verildi! 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Verilecek Son Dakika Haberleri Neler?

İlk olarak 2018 yılında gündeme gelen 3600 ek gösterge haberleri yakından takip edilmeye devam ediyor. Kapsama giren polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri tarafından beklenen yasal düzenleme son durumu ne, ne zaman çıkacak, 2021 yılında meclise gelecek mi?

İlk olarak 2018 yılında gündeme gelen 3600 ek gösterge haberleri yakından takip edilmeye devam ediyor. Kapsama giren polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri tarafından beklenen yasal düzenleme son durumu ne, ne zaman çıkacak, 2021 yılında meclise gelecek mi?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge konusunda ne yazık ki beklenen müjdeli haber 2020 yılında da verilmemişti. 

3600 EK GÖSTERGE SON DURUM NE?

Konu hakkında Sözcü Gazetesi yazarlarından Başak Kaya’ya açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır konuyu soru önergesi ile meclise taşıdığını duyurdu. 3600 ek göstergeyi bekleyen kişilerin seslerini duyurmak için çalışmalarına devam ettiğini belirten Sındır 13 Aralık 2018 tarihinde hükümet tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planı maddeleri arasında da bu konunun yer aldığını hatırlattı. 

Sındır yapmış olduğu açıklama ile “Seçim meydanlarında yurttaşlarımıza 3600 ek gösterge sözü defalarca verildi. 2.5 sene oldu ama ortada sonuç yok. İktidar sözünü unutturmaya çalışıyor, verdiği kerhen cevaplarla konuyu geçiştiriyor. İktidarın bu konuda takındığı tavır, ahlaka, vicdana, siyasi etiğe sığmaz. İktidar yasa teklifini kendisi getirsin, 1 günde Meclis’ten geçirelim” sözleri ile düzenlemenin artık bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. 

Konu hakkında meclise soru önergesi verdiğini belirten Sındır ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a soru önergesi verdiğini, sayın bakanın konu hakkında yetkinin Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına ait olduğu bilgisinin verilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soru önergesi verdiğini onun da “Bahsi geçen hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetki alanına girmektedir” yanıtı verdiğini belirterek bakanların konu hakkında birbirleri arasında top çevirdiklerini iddia etti. 

3600 ek gösterge milyonlarca öğretmen, din görevlisi, polis ve hemşire tarafından yakından takip edilirken çalışanlar verilen sözün tutulmasını mümkün olan en kısa sürede tutulmasını talep ediyorlar. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. 3600 yalan oldu sadece dalga konusu olarak hatırlanacak bir hatıra sevgili siyasetçilerimizin bize hediyesi. İzlemek isteyene youtube de videolarıda var. memlekette söz veren verene ama söz vermenin ne olduğunu bilen yok daha doğrusu cahil çok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir