Meitu’dan 40 Milyon Dolarlık Kripto Para Yatırımı

meitudan-40-milyon-dolarlik-kripto-para-yatirimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin merkezli resim düzenleme platformu olarak faaliyet yürüten teknoloji şirketi Meitu,  40 milyon dolarlık kripto para yatırımına ilişkin açıklama yaptı. 2020 yılında paylaşılan verilere göre 295,4 milyon aktif kullanıcıya sahip olan teknoloji şirketi dün gerçekleştirdiği basın duyurusu ile 40 milyon dolar değerine denk gelen 379,12 adet Bitcoin (BTC) ve 15.000 adet Ethereum (ETH)  satın aldığını açıkladı. Pandemi döneminde de artış gösteren dijitalleşme ve mobil internet sektörü ile yatırım miktarı olarak belirlenen 40 milyon doların artış gösterebileceği açıklandı.

100 Milyon Liralık Kripto Para Beklentisi

Son dönemde piyasalardaki hareketliliğin artması ve kolay yoldan para kazanmanın bir yolu olarak birçok yeni yatırımcı tarafından tercih edilen Bitcoin ve açık kaynaklı, smart contract özelliği sağlayan Ethereum’a Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu tarafından 40 milyon dolarlık kripto para yatırımı yapıldı. Piyasalarda Ethereum’un gelecek dönemde aratacak beklentisi üzerine Meitu yaptığı yatırımın 100 milyon dolar seviyesine ulaşan bir yatırım olabileceğini söyledi. Piyasalarda kullanımda olan paraların değer kaybettiğini söyleyen Meitu Yönetim Kurulu, kripto paraların yükselmesi beklerken aynı zamanda kripto paraların portföyleri çeşitlendirmekte kullanılabileceğini belirtti. Kripto para cüzdanı olarak nitelenen blockhain sektörünün 2005 mobil internet sektörü özellikleri ile benzerlik gösterdiğini belirten yönetim kurulu, kripto paraların yükselme beklentisi ile kripto para yatırımına onay verdiklerini söyledi.

“Değer Saklama Aracı Olarak İyi Bir Alternatif”

Blockhain sektöründe ilk kripto para yatırımlarını Bitcoin ve Ethereum üzerinden 40 milyon dolar seviyesinde gerçekleştiren şirket, Bitcoin’i ‘Değer Saklama Aracı Olarak İyi Bir Alternatif’ olarak değerlendirdi. Merkez Bankalarının uygulamaları ve paraların değer kaybına karşı kullanılabilir olduğunu savunan Meitu, Ethereum temelinde merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilebileceğine söyledi. Merkeziyetsiz uygulamalara yönelik olarak Ethereum’un gaz rezervi olarak kullanılabileceğini belirtti. Planlanan uygulamaların yurtdışına yönelik olacağı da Meitu tarafından ortaya koyuldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir