Meme Tokeni Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor

Kripto para piyasasına meme tokeni olarak giriş yapan Dogecoin geçen ay yaşadığı yükseliş ile piyasanın en çok dikkat çeken tokenlerinden biri haline gelmişti.

Meme Tokeni Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor
Kripto para piyasasına meme tokeni olarak giriş yapan Dogecoin geçen ay yaşadığı yükseliş ile piyasanın en çok dikkat çeken tokenlerinden biri haline gelmişti. Global borsalarda yaşanan gelişmelerin etkisi ile bir anda tüm zamanlarında rekorunu kıran token sonrasında sert bir düzeltme yaşamış olmakla beraber popülerliğini kaybetmedi. Elon Musk’ın desteği ile yükseliş sergileyen Dogecoin şimdi de farklı yapılardan destek almaya devam ediyor. Dogecoin bir meme tokeni olmasının ötesinde popülerliğe ve yükselişe sahip.

Dallas Maverics Dogecoin İle Ödeme Yapılmasının Önünü Açacak

Dogecoin ile ilgili yaşanan yeni bir gelişme tokenin yükselişine devam ettiğinin göstergesi oldu. NBA’ın popüler takımlarından biri olan Dallas Maverics, Dogecoin ile ödeme yapılmasının önünü açacak yeni bir hamle ile gündeme geldi. NBA’ın önemli takımları arasında yer alan Dallas Maverics’in sahini Mark Cuban, tokenin ödeme amaçlı kullanılmasına izin vereceklerine dair açıklama yaptı. Açıklamaya göre bilet ve çeşitli ürünlerin alınmasında ödemeler Dogecoin ile yapılabilecek. Açıklamasında iş hayatında eğlenceli şeylerin de yapılması gerektiğini açıklayan Mark Cuban, Dogecoin’in destekçileri arasında yer alıyor.

Popüler Takım Bitcoin İle Ödeme Yapılmasını Da Sağlamıştı

NBA’ın başarılı takımlarından Dallad Maverics daha önce de kripto para sektörüne dair gelişmeler ile gündeme gelmişti. Takımın sahibi olan Mark Cuban kripto paralara olan ilgisi ile tanınıyor. Takım 2019 yılında da Bitcoin ile ödeme yapılmasının önünü açmıştı. Yapılan yeni açıklamanın ardından Bitcoin ödemelerinde olduğu gibi Dogecoin ödemelerinde de BitPay aracılığının kullanılması bekleniyor.

Elon Musk’ın Açıklamaları Dogecoin’i Destekliyor

Dallas Mevarics takımının desteğinin yanı sıra Dogecoin’in en büyük destekçileri arasında Elon Musk yer alıyor. Yaşanan bu son gelişmenin öncesinde Elon Musk sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar ile tokeni desteklediğini açıklamış ve fiyat artışı yaşamasını sağlamıştı.
Yorumlar (0)