Memur Paketi Açıklandı: 3600 Ek Gösterge, Bayram İkramiyesi, Gerçekleşen Enflasyon Üzerinden Zam!

Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri ve yaklaşan yetki dönemi öncesi memurlar bir kere daha taleplerini gündeme taşıdı. Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 3600 ek gösterge, memurlara bayram ikramiyesi verilmesi, vergi dilimi düzenlemesi ve gerçekleşen enflasyon üzerinden zam yapılması konusunda açıklamalarda bulundu.

Memur Paketi Açıklandı: 3600 Ek Gösterge, Bayram İkramiyesi, Gerçekleşen Enflasyon Üzerinden Zam!
Memur ve memur emeklileri hedef enflasyon üzerinden zam alırken bu zamlar gerçekleşen enflasyon oranının nerede ise yarısına bile denk gelmemişti.

Yaşanan bu kaybın ardından Ağustos ayında yapılacak olan Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesinde memur paketi ile talepler bir kere daha gündeme taşındı.

MEMURLAR DA RAMAZAN BAYRAMI VE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ İSTİYOR! 

Konu hakkında açıklama yapan Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kamuda ikramiye almayan tek kesimin memurlar kaldığını belirterek memurlara da Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini söyledi.

3600 ek gösterge konusunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen sözü hatırlatan Kahveci sadece 4 meslek grubunu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayan bir düzenleme beklediklerini dile getirdi. Memur Sendikası olarak konu hakkında kendilerinin özel bir çalışma yaparak bu çalışmayı meclise gönderdiklerini belirten Kahveci herkesi kapsayan eşit bir ek gösterge düzenlemesi beklediklerini söyledi.

2011 ve 2013 yıllarında sözleşmeli personele kadro verildiğini hatırlatan Kahveci yine böyle bir düzenleme yapılabileceğini sözleşmeli personel için mutlaka düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Sözleşmeli personelin çocuklarının bir yerde, kendilerinin bir yerde olduğunu, aile hayatlarının perişan olduğunu belirterek derhal gerekli adımların atılmasını istedi.

MEMURLARA EK ZAM TALEBİ MASADA!

Memurların vergi dilimleri için de düzenleme gündeme taşınırken memurların vergi dilimi için yüzde 15 rakamının sabit olarak uygulanması istendi. Memurlara yapılan zammın gerçekleşen enflasyonun altında kaldığı belirtilirken eriyen zam nedeni ile ek zam talebi de pakete eklendi. Paketin takipçileri olacağını belirten Kamu Sen Sendikası memurların sorunlarını bu paket ile çözüleceğini söyledi.
Yorumlar (0)