EKONOMİ

Memurlar Harekete Geçip Ek Zam İstediler! Tüm Memurlara 400 TL Seyyanen Zam Yapılacak Mı?

Türkiye'de milyonlarca memurun maaşlarına yapılan 2021 zamları memurları tatmin etmeyince Memur-Sen tarafından yeni bir hamle geldi. Seyyanen zam talep eden Memur-Sen bu talebe yetkililerce verilecek olan cevabı beklemeye geçti.

Türkiye'de milyonlarca memurun maaşlarına yapılan 2021 zamları memurları tatmin etmeyince Memur-Sen tarafından yeni bir hamle geldi. Seyyanen zam talep eden Memur-Sen bu talebe yetkililerce verilecek olan cevabı beklemeye geçti.

Türkiye’de memur maaşlarına yapılan Ocak 2021 zamları Ocak ayının başında belli oldu ve 15 Ocak 2021’de memurlar zamlı maaşlarını aldılar. Memur maaş zammı ve enflasyon farkı ile beraber memurların maaşlarına yüzde 7,36 zam yapıldı. Ancak bu zam memurları memnun etmedi. Gıda ve diğer temel ihtiyaçlar karşısında maaşlardaki artışları yetersiz bulan memurlar zor da olsa yeni bir maaş zammını umut etmeye başladılar.

MEMURLARDAN EK ZAM TALEBİ!

Memurlardan gelen zam şikayetlerini değerlendirmeye alan Memur-Sen ise bir süredir üst düzey görüşmelerde bulunuyor. Bu görüşmelerde Memur-Sen içerisinde yeni bir karar alınarak harekete geçildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ile görüşme talep eden memurlar net bir ek zam talebinde bulunma kararı verdiler.

Memurların bu ek zam talebi konusunda hükümet yetkililerinden randevu alarak birer görüşme gerçekleştirdikleri iddia edildi. Özellikle hükümete yakın medya kuruluşlarında çıkan haberlere göre geçtiğimiz hafta içerisinde bu görüşmeler gerçekleşti ve Memur-Sen ek zam talebini hükümete ileterek cevap beklemeye başladı.

400 TL SEYYANEN ZAM İSTEDİLER!

Elde edilen bilgilere göre Memur-Sen yöneticileri hükümete en düşük memur maaşının yaklaşık yüzde 10’una denk gelen 400 TL seyyanen zam talep ettiler. Bu ek zammın ise 1 Ocak 2021’den itibaren gerçerli olmasını istediler. Memurlar ile asgari ücretliler arasındaki maaş farkının azalmaya başladığını söyleyen Memur-Sen yetkilileri bu yönde bir zammın yaşanan problemi ortadan kaldıracağına da vurgu yaptılar.

MEMURLARA EK ZAM ÖDEMESİ YAPILACAK MI?

Memurların zam taleplerine hükümet yetkililerinin ne cevap verdiği konusunda ise ser verilip sır verilmiyor. Bu meseleye dair Memur-Sen herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak hükümetin bu konuyu gündeme alacağı bildirildi. Zam talebi uygun görülürse Ocak ayının son bölümünde memurlara bu aya dair 400 TL ödeme yapılacak ve diğer aylarda da maaşların üzerine 400 TL seyyanen zam eklenecek.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir