Merakla Beklenen Zarar Tablosu! Altını, Doları, Parası Olanlar Dikkat

Ekonomi gündeminin merakla beklenen haftası tamamlandı. Para piyasalarının oldukça hareketli olduğu bu dönemde altını olanlar ile dolar yatırımı yapanların birikimleri arttı. Borsa İstanbul'da hisse senetleri değer kaybetti. İşte haftalık kar zarar tablosu.

Merakla Beklenen Zarar Tablosu! Altını, Doları, Parası Olanlar Dikkat
Hafta başından itibaren geçen bir haftalık süreç oldukça merak ediliyordu. Merkez Bankası Başkanlığı koltuğunun değişmesi ekonomi gündemini derinden etkiledi. Ekonomide yaşanan bu sert ve dalgalı süreçte ise bazı yatırım araçları sert yükseldi bazı yatırım araçları ise değer kaybetti.

Emlak365.com olarak bizlerde bir haftalık süreçte dolar yatırımı yapanlar için, altını olanlar için veya birikimi borsa değerlendirenler için kar zarar tablosunu hazırladık.

DOLAR VE ALTINI OLANLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Dolar kuru ile altın bu hafta yatırımcılarının yüzünü güldüren yatırım araçları arasında yer aldı. TCMB'de ki görev değişikliği ile dolar kuru haftanın en dikkat çeken yatırım aracı oldu. Haftayı 8 TL'nin üzerinde tamamlayan dolar kuru önemli bir oranda değer kazandı.

Altını olanlar için de durum aynı oldu. Dolar kurunda yaşanan gelişmelerin ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatları yükseldi. Bir önceki haftaya göre altında yaşanan değişim yüzde 10'a yakın oldu. İşte tüm bu yatırım araçları için ayrı ayrı tablo.DOLAR KURU BİR HAFTADA YÜZDE 10.3 KAZANDIRDI

Dolar kuru haftanın en çok yükselen ve gelir getiren yatırım aracı oldu. Merkez Bankası Başkanlığıu görev değişikliği öncesinde 7.20 TL bandında yer alan dolar kuru, Resmi Gazete'de yer alan karardan sonra ilk açılış fiyatını 8.40 TL bandından yaptı. Daha sonra dengeleme süreci geçiren dolar kuru 7.90 TL bandında tutundu.

Bir haftalık süreç sonunda dolar kuru, Türk Lirası karşısında yüzde 10.39 oranında yükseldi ve haftayı 8.01 TL'den tamamladı. Euro'da yaşanan değişim ise yüzde 9.55 seviyesinde oldu. Euro bir haftalık süreç sonunda haftayı 9.45 TL'den tamamladı.

ALTIN YÜZDE 9.89 ORANINDA KAZANÇ SAĞLADI

Haftanın bir diğer kazandıran yatırım aracı ise altın oldu. Altın fiyatları genel olarak bir haftalık süreçte yüzde 9.89 oranında yükseldi. Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 9,89'luk artış sonrası 445 TL'ye yükseldi. Cumhuriyet altınında yaşanan değer değişimi ise yüzde 9.84 oldu. Cumhuriyet altını haftanın son işlem saatlerinde 2 bin 957 TL bandında yer alıyordu.

658 TL Olan Çeyrek 723 TL'ye Çıktı

Bir önceki hatfayı 658 TL seviyesinden kapatan çeyrek altın ekonomide yaşanan olağanüstü durum sonrasında ise 723 TL seviyesine yükseldi.BORSA YÜZDE 9.60 DEĞER KAYBETTİ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bir haftalık süreçte tarihi bir değer kaybı yaşadı. Haftanın ilk işlem gününde çakılan BIST 100 endeksi daha sonra toparlanmaya çalıştı. Bir haftalık süreçte en düşük 1.256,32, en yüksek 1.491,99 puanı gören BIST 100 endeksi hatfayı da 1.382,15 puandan tamamladı.
Yorumlar (0)