Merkez Bankası 12 Eylül Faiz Kararı İçin Yeni İndirim Beklentisi: 300 Baz Puan

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan faiz açıklaması sonrası gözler bir kere daha Merkez Bankası PPTK Toplantısı Eylül 2019 kararına çevrildi.

Merkez Bankası 12 Eylül Faiz Kararı İçin Yeni İndirim Beklentisi: 300 Baz Puan

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan faiz açıklaması sonrası gözler bir kere daha Merkez Bankası PPTK Toplantısı Eylül 2019 kararına çevrildi. İşte yeni Merkez Bankası faiz kararı beklentisi, faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak, faizler ne kadar düşecek?

Piyasalarda nefesler tutuldu, gözler Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararına çevrildi. Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Eylül 2019 PPK toplantısı 12 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. Toplantı sonrasında faiz kararı ise saat 14:00 itibari ile Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal tarafından açıklanacak. Merkez Bankası Faizi Kaç Puan Düşecek?Piyasalarda herkes bu sorunun yanıtını ararken Merkez Bankası faiz indirimi beklenti anketi ile söz konusu indirim için 275 ve 300 baz puan arası bir indirim kararı geleceği açıklandı. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Turkish Yatırım Araştırma Bölüm Başkanı Baki Atılal  "Biz de yıl sonu yüzde 13,5'lik enflasyon beklentimiz dahilinde, eylül toplantısında TCMB'den 300 baz puanlık indirim beklemekteyiz. Ekimde de faiz indirimleri sürecektir'değerledirmesinde bulundu. FED Faiz İndirimi Yapacak Mı, FED Faizi Kaç Puan DüşürürAmerikan Merkez Bankası FED tarafından verilecek olan faiz kararına da değinen Atılal "Kısa vadede TCMB, ECB ve FED'in toplantıları ile Brexit gelişmeleri gündemin odağında yer alacak.Bir haftalık periyotta İngiltere'de çok hızlı gelişmeler yaşanmıştı. Başbakan Johnson'ın, Brexit'in ertelenmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğini açıklaması sonrası, konuyla ilgili gelişmeler bir süre daha gündemi meşgul edecek.ABD ekonomisindeki ivme kaybı sebebiyle, FED'in 25 baz puanlık indirim yapacağı öngörülüyor" diyerek 25 baz puanlık faiz indirimi beklediklerini söyledi.  Emlak365.com


Yorumlar (0)