Merkez Bankası Aralık 2020 PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Merkez Bankası 2020 yılının son PPK toplantısını gerçekleştirecek.

Merkez Bankası Aralık 2020 PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Merkez Bankası 2020 yılının son PPK toplantısını gerçekleştirecek. Para piyasalarının merakla beklediği Aralık 2020 PPK faiz kararına dair son gelişmeler ve kararın ne zaman ilan edileceğine dair açıklama haberimizde.

Ekonomi piyasaları gözlerini Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararına çevirdi. Politika faiz oranlarına dair sürecin nasıl devam edeceği konusunda oldukça büyük önem taşıyan Aralık 2020 faiz kararları öncesinde uzmanlar değerlendirmeler de bulundular. Hem faiz kararlarının ne zaman ilan edileceğine dair detayları hemde uzmanların son açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz. 

TCMB 2020 ARALIK PPK FAİZ KARARI

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu Aralık 2020 toplantısı sabah saat 10.00 itibariyle başlayacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal başkanlığında gerçekleştirilecek toplantının ardından saat 14.00'te faiz kararı kamuoyuna duyurulacak. TCMB, 2020 Aralık PPK toplantısına dair resmi yazılı açıklamada bulunacak ve toplantıda ele alınan konulara ilişkin bilgi verilecek. Yazılı basın açıklamasında ayrıca Ocak 2021 dönemine kadar uygulanacak olan PPK faiz oranları ilan edilecek. 

UZMANLARIN 2020 ARALIK PPK BEKLENTİLERİ

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kasım 2020 döneminde 475 baz puan faiz artırımına gitmişti. TCMB'nin bu hamlesi ile politika faiz oranları yüzde 15.00 bandına yükseldi. Aralık ayına dair gerçekleştirilen uzman yorumlarında ise uzmanlar TCMB'nin faiz oranlarını sabit tutabileceğini yada 200 baz puana kadar yeni bir faiz artırımı kararı gelebileceğini ifade ettiler.

Emlak365.com

Yorumlar (0)