Merkez Bankası Aralık Ayı Faiz Kararı Para Politikaları Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Konut kredisi faiz oranlarını etkileyecek olması nedeni ile Merkez Bankası Aralık ayı para politikaları toplantısı büyük bir heyecanla bekleniyor.

Merkez Bankası Aralık Ayı Faiz Kararı Para Politikaları Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Konut kredisi faiz oranlarını etkileyecek olması nedeni ile Merkez Bankası Aralık ayı para politikaları toplantısı büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, Merkez Bankası Aralık faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Aralık 2018 toplantısı büyük bir heyecanla bekleniyor. Aralık ayı toplantısının ardından Merkez Bankası tarafından faiz indirimi kararı alınmasına nerede ise kesin gözü ile bakılırken toplantı tarihi bu nedenle pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Merkez Bankası Aralık Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?Merkez Bankası Aralık toplantısı tarihi olarak açıklanan takvimde 13 Aralık 2018 tarihi yer alıyor. Yani finans piyasalarının nefesini tutarak beklediği büyük toplantı 13 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecek. Toplantıda Merkez Bankası yılsonu dolar kuru tahmini, Merkez Bankası Aralık dolar tahmini ve Merkez Bankası yılsonu enflasyon beklentisi gibi rakamların da yer aldığı son derece önemli verilerin paylaşılmasının yanı sıra Merkez Bankası faiz kararı da açıklanacak. Bu nedenle toplantının ekonomik göstergeler açısından büyük önemi bulunuyor. Beklendiği gibi faiz indirimi kararı açıklanması durumunda dolar kurunda yukarı yönlü bir hareketin ortaya çıkması kesin olarak belirtilirken Merkez Bankası'nın hızlı müdahale ile bu hareketi bertaraf etmek için plan hazırladığı da kulis iddiaaları arasında bulunuyor. Merkez Bankası Faiz İndirimi Yaparsa Ne Olur?Merkez Bankası tarafından faiz indirimi kararı alınması büyük bir önem taşıyor. Bankaların kredi faiz oranları düşeceği için piyasadaki nakit akış sorunu çözülürken konut kredisi faiz oranları içinde yüzde 1,50 bandına hareket çok daha kolay olacaktır. Yine vadeli mevduat faizleri de düşeceği için paranın akışı yön değiştirirken bu süreçte piyasaları zorlayacak tek hareket doların yönü olarak öne çıkıyor. Dolar kuru kontrol altında tutulursa Merkez Bankası faiz kararı ile piyasa olumlu gelişmelerle yılsonunu çok daha rahat bir şekilde kapatabilir. Kamu Bankalarının Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç?Konut Kredisi Faiz Oranları Haftayı Nasıl Kapadı, Hangi Bankalar Kredi İndirimi Yaptı?Hükümet Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapacak Mı?18 Kasım 2018 Tarihli Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)