Merkez Bankası Aralık Ayı PPK Toplantısı ile 2020 Yılının Son Faiz Kararını Ne Zaman Açıklayacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından açıklanacak olan 2020 yılının son faiz kararı için geri sayım başladı.

Merkez Bankası Aralık Ayı PPK Toplantısı ile 2020 Yılının Son Faiz Kararını Ne Zaman Açıklayacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından açıklanacak olan 2020 yılının son faiz kararı için geri sayım başladı. Peki, Merkez Bankası Aralık 2020 faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, faiz beklentisi ne, Merkez Bankası faiz artıracak mı, faiz indirimi yapar mı, Merkez Bankası Aralık toplantısı hangi tarihte?

Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan 2020 yılının son faiz kararı için geri sayım başladı. Açıklanacak olan faiz kararı bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yanı sıra dolar kuru ve altın fiyatları içinde önemli bir etken olacak. MERKEZ BANKASI ARALIK TOPLANTIIS NE ZAMAN?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bu sene gerçekleştirilecek yılın son toplantısı olan Aralık ayı PPK toplantısı 24 Aralık 2020 Perşembe günü gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın ikinci kez başkanlık edeceği toplantıda yılın son faiz kararı açıklanmış olacak. Böylelikle Merkez Bankası'nın 2020 yıl sonunda uygulayacağı faiz oranı belirlenmiş olacak. 

Merkez Bankası 2020 yılına 75 baz puan faiz indirimi kararı ile 11.75 seviyesinden başlamıştı. Daha sonra yapılan faiz indirimleri ile oranlar düşürülmüş ancak ne yazık ki Temmuz ve Ağustos ayında başlayan enflasyondaki yükseliş sonrasında faiz artırımı kararları açıklanmıştı. Bu kararlar kapsamında Kasım ayında da yapılan son güncelleme ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB politika faiz oranı yüzde 15 seviyesine çekilmişti. TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI ARALIK 2020 FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?Toplantı sonrası alınacak olan faiz kararı Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından saat 14:00'te basın açıklaması ile yazılı olarak duyurulacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)