Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Videosu Sosyal Medya Gündemine Bomba Gibi Düştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak görev yapan Murat Uysal'ın görevden alınması sonrasında atanan Naci Ağbal'ın geçmiş dönemde yapmış olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi değerlendirmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve paylaşım rekorları kırdı.

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Videosu Sosyal Medya Gündemine Bomba Gibi Düştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak görev yapan Murat Uysal'ın görevden alınması sonrasında atanan Naci Ağbal'ın geçmiş dönemde yapmış olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi değerlendirmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve paylaşım rekorları kırdı. İşte sosyal medyada çok konuşulan o video!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile görevden alınması ili boşalan koltuğa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Naci Ağbal atanmıştı. NACİ AĞBAL'IN MTV HESAPLADIĞI VİDEO SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM REKORU KIRDI! Sosyal medyada kısa sürede paylaşım rekoru kıran videoda Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal Motorlu Taşıtlar Vergisi hakkında bbulnduğu değerlendirme ile en çok konuşulanlar arasına girdi. TCMB Başkanı Ağbal tarafından yapılan konuşmada "Eğer biz herhangi bir yasal düzenleme yapmasaydık motorlu taşıtlar vergisi yüzde 15 oranında 2018 yılında artacaktı. Örneğin bu sene 2018 yılında 500 lira motorlu taşıtlar vergisi ödemiş bir vatandaşımız bu da iki taksit halinde 250 lira 250 lira olarak ödeniyor, bu sene bir müdahale yapmamış bile olsaydık 575 lira ödeyecekti. Dolayısı ile yaklaşık olarak iki taksite bölecek olursak 37,5 lira falan fazla ödeyecekti, iki taksitte. Bu tarifede rakamlar bunlardır. O rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda artış rakamı ortaya çıkıyor. Bu durumda 500 lira ödedi, önümüzdeki sene 575 lira ödeyecekti. Şimdi biz vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde" açıklamasında bulundu. Söz konusu video kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girerken eleştirelere neden oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)