Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan Son Dakika Enflasyon ve Risk Primi Açıklaması!

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ekonomi hakkında son dakika açıklamasında bulunurken risk primi ve finansal oynaklık hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan Son Dakika Enflasyon ve Risk Primi Açıklaması!

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ekonomi hakkında son dakika açıklamasında bulunurken risk primi ve finansal oynaklık hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, Ankara Sanayi Odası eylül ayı meclis toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyonda İyileşme Sürecek! Murat Uysal yapmış olduğu konuşmasında "Enflasyondaki iyileşme önümüzdeki dönemde de sürecek. İktisadi faaliyet 2. çeyrekten itibaren dengeleme sürecine girdi.Önümüzdeki dönemde risk primi ve finansal oynaklıkların azalacağını, iktisadi faaliyetteki toparlanmanın süreceğini öngörüyoruz.Parasal sıkılığın düzeyini enflasyondaki düşüşün sürekliliğini sağlayacak şekilde belirleyeceğiz.Merkez Bankası olarak fiyat istikrarını sağlamak amacı ile hareket etmeye devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve işbirliği ile çalışmalarımzı zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Fikir ve önerilerini bizimle paylaşan tüm firmalara teşekkür ediyor, çalışmalarımızın çeşitlenerek artacağını umut ediyorum" dedi. Emlak365.com
Yorumlar (0)