Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesinde Dolar Kurunda Sert Düşüş! Dolarda Panik Satışları Mı Başladı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesinde dolar kurunda dün başlayan yükseliş yerini bugün kararın açıklamasına dakikalar kala düşüşe bıraktı.

Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesinde Dolar Kurunda Sert Düşüş! Dolarda Panik Satışları Mı Başladı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesinde dolar kurunda dün başlayan yükseliş yerini bugün kararın açıklamasına dakikalar kala düşüşe bıraktı. Dolar kuru düştü. 1 dolar kaç TL oldu, dolar ne kadar, Merkez Bankası faiz kararı doları nasıl etkiler, dolar ne olur, dolar düşecek mi?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Kasım 2020 faiz kararı öncesinde dolar kuru dün yükselişe geçirmişti. Yaşanan yükselişin ardından gözler bugün açıklanacak olan faiz kararına çevrilmişti. Kararın açıklanmasına saatler kala dolar kurunda bu sabah başlayan düşüş hızlandı. DOLAR YATIRIMCISI PANİKLE SATIŞA MI BAŞLADI?Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesinde yüksek bir rakamın açıklanacağı beklentisi ağırlık kazanırken bu beklenti sonrasında kurda dalgalanma hızlandı. Dolar kuru hakkında ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmede yatırımcıların beklentilerin ağırlık kazanması sonrasında ters pozisyonda kalmamak adına panik satışlar yapmaya başladığı dile getirildi. MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI ÖNCESİ DOLAR KURUNDA SON DURUM NE, 1 DOLAR KAÇ TL?Dolar kuru bugün an itibari ile 7.7007 TL seviyesi ile işlem görürken en düşük 7.6914 TL seviyesini görerek sert düşüş sinyali verdi. Dolar kuru Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararına odaklanırken alınacak karar sonrası dolar kurunda sert hareketlenmeler ve dalgalanmalar bekleniyor. 

Açıklanan rakamlara göre Merkez Bankası tarafından 400 baz puan ve üzerinde bir faiz artırımı kararı verilmesi halinde dolar kurunda son derece sert bir düşüş yaşanabileceği 7,60 TL seviyesinin görülebileceği belirtiliyor. Merkez Bankası tarafından zayıf bir faiz kararı çıkması durumunda ise ne yazık ki kurda hızlı bir sıçrama ve yukarı yönlü hareketlilik olabileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)