Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Altında Yön Yukarı! Son İşlem Gününde Gram, Çeyrek, Cumhuriyet ve 22 Ayar Altın Fiyatları Kaç TL?

Dün açıklanan Merkez Bankası faiz kararının yankıları devam ederken haftanın son işlem gününde piyasalarda açılış fiyatları belli oldu. 16 Nisan 2021 Cuma günü bugün çeyrek altın kaç TL, altının fiyatı ne kadar, 1 gram altın kaç TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı düştü mü, yükseldi mi?

Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Altında Yön Yukarı! Son İşlem Gününde Gram, Çeyrek, Cumhuriyet ve 22 Ayar Altın Fiyatları Kaç TL?
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararının yankıları piyasalar tarafından takip edilmeye devam ederken 16 Nisan 2021 Cuma günü haftanın son işlem günü açılış fiyatları belli oldu. Dolar kurunda yaşanan düşüşe rağmen altın fiyatları yeni güne yükselişle başladı.

16 NİSAN 2021 CUMA GÜNÜ 24 AYAR GRAM ALTIN, 22 AYAR BİLEZİĞİN GRAMI, ÇEYREK, YARIM VE CUMHURİYET ALTINI FİYATI KAÇ TL?

Cuma gününün ilk açılış fiyatları belli oldu. Gelen ilk verilere göre altın fiyatları yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Gram ve çeyrek altın fiyatı yükseldi.

Uluslararası piyasada yaşanan gelişmelerin ardından yükselişe geçen ons altından destek alan altın fiyatları iç piyasada yükselişini sürdürdü. Dün Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararı sonrasında faizlerin sabit tutulmasına rağmen karar metninden parasal sıkılaşma bölümlerinin çıkarılması tepe noktası olarak yüzde 19 seviyesinin kullanılacağı beklentisini oluştururken altın fiyatları desteklendi.

Bir sonraki Merkez Bankası toplantısı ile faiz indirimi beklentisi oluşurken, bu beklenti sonrasında altın fiyatları yükselişe geçti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.764,89 dolar alış ve 1.764,11 dolar satış seviyesine yükselirken yaşanan bu yükseliş iç piyasada altını yukarı yönlü itti.24 ayar gram altının fiyatı 459 TL seviyesini görürken 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise alış 415,31 TL ve satış 418,78 TL oldu.

Çeyrek altının alış fiyatı 738 TL olurken satış fiatı ise 755 TL olarak işlem görmeye devam ederken Cumhuriyet altını ise 2 bin 933 TL ve satış 3 bin 10 TL oldu. 22 ayar altının gram fiyatı ise alış 413,38 lira ve satış 443,37 lira üzerinden işlem görmeye devam ediyor.
Yorumlar (0)