Merkez Bankası Faiz Kararı ve Teşvik Beklentisi İle Dolar Kuru Düştü! 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesi dolar kuru düşüş eğilimine girdi. Amerika'da başkanlık seçimleri öncesi büyük bir teşvik paketinin açıklanacağı ve Merkez Bankası tarafından büyük bir faiz artış kararı alınacağı beklentisi kur üzerinde baskı oluşturdu. Detaylar haberimizde...

Merkez Bankası Faiz Kararı ve Teşvik Beklentisi İle Dolar Kuru Düştü! 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrası gelen yeni haberler sonrasında düşüş başladı. Dolar kuru düştü. 

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme sonrası Merkez Bankası faiz kararı öncesi kur 7.82 TL seviyesine kadar geldi. Peki, dolar bugün kaç TL, dolar bugün ne kadar oldu, dolar neden düştü, kur düşmeye devam eder mi?

21 EKİM 2020 DOLAR KURU BUGÜN KAÇ TL, 1 DOLAR NE KADAR OLDU?

Piyasalar korona virüs vaka sayısında yaşanan yükseliş ve ikinci dalga paniği ile dalgalı seyretmeye devam ediyor. Korana virüs vaka sayısında yaşanan artışın yanı sıra Amerika'da başkanlık seçimi ve seçim öncesi açıklanması beklenen yeni teşvik paketi de dolar kurunda düşüş yaşanmasına neden oldu. 

Dolar kuru yaşanan geri çekilmenin ardından 7.8282 TL alış ve 7.8225 TL satış üzerinden işlem görüyor.

Euro kuru ise 9.2831 TL alış ve 9.2882 TL satış fiyatı ile işlem görmeyi sürdürüyor. 

DOLAR KURU NEDEN DÜŞTÜ / DÜŞÜYOR?

Dolar kurunda yaşanan düşüşün en önemli nedeni Amerika'da açıklanacak olan teşvik paketi olarak gösteriliyor. Teşvik paketinin çok büyük olması nedeniyle piyasaya pompalanacak para büyük bir dolar bolluğu etkisi yaratacak. Piyasada doların bollaşması ile beraber düşüş eğilimi ağırlık kazanıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)