Merkez Bankası Kasım Ayı 2020 PPK Toplantısı Ne Zaman, Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak, MB Faiz Artıracak Mı, Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Ne Olur, Nasıl Etkilenir?

Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek olan Kasım ayı toplantısı için geri sayım başladı.

Merkez Bankası Kasım Ayı 2020 PPK Toplantısı Ne Zaman, Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak, MB Faiz Artıracak Mı, Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Ne Olur, Nasıl Etkilenir?

Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek olan Kasım ayı toplantısı için geri sayım başladı. Piyasalar açıklanacak olan faiz kararına odaklanırken verilecek olan karar bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi, 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları, dolar kuru ve altın fiyatları için de yön belirleyecek. Peki, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı Kasım ayı 2020 toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanacak, TCMB faiz indirirse dolar kuru nasıl etkilenir, yükselir mi, düşer mi, Türk Lirası nasıl etkilenir, Merkez Bankası faiz artışı yapacak mı, TCMB Kasım ayı faiz kararı ne olur, ne olacak, faiz artışı kaç puan olur, Merkez Bankası faiz artırırsa dolar kuru ve altın fiyatları nasıl etkilenecek?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Kasım ayı faiz kararı öncesi piyasalarda heyecanlı bekleyiş başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan Murat Uysal'ın yerine yeni TCMB Başkanı olarak atanan Naci Ağbal'ın başkanlık edeceği ilk toplantı olacak Kasım ayı toplantısı büyük bir heyecanla bekleniyor. TCMB MERKEZ BANKASI KASIM AYI 2020 PPK TOLANTISI FAİZ KARARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal 19 Kasım2020 Perşembe günü gerçekleştireceği toplantının ardından saat 14:00'te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden almış oldukları kritik kararı duyuracak. Alınan karar ilan edildiği anda sitemiz üzerinden uygulama olarak takipçilerimize ulaştırılacak olup anlık bildirim olarak almak isterseniz;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

2020 yılının son toplantısı ise 24 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek ve TCMB bu toplantı ile son faiz kararını duyuracak. MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRACAK MI, FAİZ ARTIŞI KARARI ÇIKARSA DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI İLE BANKA KREDİ FAİZ ORANLARI NASIL ETKİLENİR?Açıklanacak olan karar piyasalar tarafından yakından takip edilirken toplantıda açıklanacak olan karar Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yürüteceği politikanın da göstergesi olacağı için büyük önem taşıyor. Dolar kurunda yaşanan geri çekilme sonrası piyasaların beklediği sert faiz artışı kararı için gerek kalmadığı görüşü ağırlık kazanırken yine de politika faiz oranı ile uygulanan faiz oranı arasındaki makasın kapatılması adına belirli bir artış yaşanabileceği belirtiliyor. Merkez Bankası tarafından yapılacak olan olası bir politika faiz oranı artışı kararı sonrası dolar kuru ve altın fiyatlarında düşüşün sürmesi bekleniyor. Aksi yönde bir kararda ise faiz indirimi yapılmadan oranlar sabit tutularak toplantı pas geçilse dahi artış yaşanabileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)