Merkez Bankası Mayıs 2021 Faiz Kararı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Açıklanacak?

Merkez Bankası Mayıs 2021 Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı ne zaman yapılacak? Merkez Bankası faiz indirimi yapacak mı? Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı ne zaman, hangi gün, saat kaçta açıklanacak?

Merkez Bankası Mayıs 2021 Faiz Kararı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye ekonomisi için mayıs ayında çok önemli kararların alınacağı Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) Mayıs 2021 toplantısına ilişkin büyük bir merak yaşanıyor. Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak? Merkez Bankası faiz indirimi yapacak mı? Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı hangi gün yapılacak?

MERKEZ BANKASI PARA POLİTİKALARI KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Merkez Bankası ve faiz kararına ilişkin son dakika gelişmeleri araştırılmaya devam ediliyor. Merkez Bankası'nın her ay faiz kararı verdiği Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısının tarihi belli oldu. Buna göre Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı 6 Mayıs 2021 Perşembe günü yapılacak. Bu toplantıda Türkiye ekonomisine dair önemli kararlar alınacak.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN, HANGİ GÜN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Merkez Bankası'nın Mayıs 2021 Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısında faiz kararı alınacak. Piyasaların kilitlendiği bu kararın ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre Mayıs 2021 faiz kararı 6 Mayıs Çarşamba günü saat 14:00'da açıklanacak. Piyasalar bu kararın açıklanmasının ardından kendilerine yeni bir pozisyon belirleyecekler.

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPACAK MI?

Merkez Bankası'nın yeni yönetiminin para polkitikasında gevşeme prensibini benimsemesinden dolayı bir faiz indirimi beklentisi oluştu. Ancak yapılan değerlendirmelere göre Türkiyeekonomisinin faiz indirimi için şu anda uygun olmadığına vurgu yapıldı. Bundan dolayı piyasalar Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısından bir faiz indirimi beklentisi içerisinde değiller. Dünyaca ünlü finans kuruluşları da yaptıkları değerlendirmelerde 2021 yılının son çeyreğine kadar Merkez Bankası'nın bir faiz indirimi yapmayacağını tahmin ettiklerini duyurdular. Buna karşın Merkez Bankası'nın faiz artırımı yapmasının ise ihtimaller dahilinde bile olmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)