Merkez Bankası Pas Geçti, Dolar, Euro Kuru ve Altın Fiyatları Yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ağustos 2020 PPK toplantısı faiz kararı açıklandı.

Merkez Bankası Pas Geçti, Dolar, Euro Kuru ve Altın Fiyatları Yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ağustos 2020 PPK toplantısı faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası son 2 ayda olduğu gibi bu ayı da pas geçerken karar sonrası dolar kuru, euro kuru ve altın fiyatları beklendiği üzere yükseldi. İşte piyasalarda son durum!

Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Medyan beklenti ile doğru orantılı olarak faiz oranında bir değişikliğe gidilmedi ve faiz oranları sabit tutuldu. MÜJDE HABERİ İLE DÜŞEN DOLAR KURU FAİZ KARARI İLE YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ! 1 DOLAR KAÇ TL?Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan müjde haberi ile beraber piyasalar büyük bir ivme yakalamış, dolar ve euro kuru düşerken borsa yükselmişti. Yaşanan geri çekilme ile dolar kuru 7.20'li seviyeleri tekrar görürken Merkez Bankası tarafından açıklanan Ağustos ayı PPK toplantısı faiz kararı sonrası yönünü yeniden yukarıya çevirdi ve toplanmaya başladı. An itibari ile dolar kuru 7,3477 lira alış ve 7,3514 lira satış seviyesi üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 

EURO KURUNDA SON DURUM NE, 1 EURO KAÇ LİRA OLDU?Euro kurunda ise yaşanan çalkantılar sonrası yön yeniden yukarıya çevrildi. Avrupa Birliği tarafından alınan kararlar sonrasında hızla toplanan Euro kuru istikarlı bir şekilde yükselirken Euro kuru alış 8,6994 lira ve satış 8,7049 lira üzerinden işlem görüyor. SERBEST PİYASA İSTANBUL KAPALIÇARŞI ALTIN FİYATLARI NE KADAR, GRAM, ÇEYREK ALTIN KAÇ LİRA OLDU?Piyasalarda yaşanan çalkantı altın fiyatlarını da yukarı yönlü hareket ettirdi. Gram altın 457,34 lira alış ve satış 457,44 lira olarak işlem görmeye devam ederken çeyrek altın fiyatları da yükseldi. Çeyrek altın alış fiyatı 741,70 lira seviyesine yükselirken satış fiyatı ise 752,50 lira olarak gerçekleşti. 

Dün FED tarafından açıklanan tutanaklar sonrası hızlı düşen ons altın fiyatı da toparlanmaya devam ederken anlık olarak 1.935,34 dolar alış ve 1.935,85 dolar satış üzerinden işlem görüyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)