Merkez Bankası PPK Nisan Toplantısı Faiz Kararı Açıklaması Ne Zaman, Bugün Saat Kaçta?

Piyasalar nefesini tuttu bugün yapılacak olan Merkez Bankası faiz kararı son dakika açıklaması için beklemeye başladı. Peki, Merkez Bankası Toplantısı saat kaçta 2021, Nisan ayı faiz kararı bugün ne zaman açıklanacak, son dakika faiz kararı açıklaması hangi saatte yapılacak?

Merkez Bankası PPK Nisan Toplantısı Faiz Kararı Açıklaması Ne Zaman, Bugün Saat Kaçta?
Piyasalara yön verecek olan kritik Merkez Bankası Nisan ayı PPK toplantısı için geri sayım başladı. Bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi, 32 günlük vadeli mevduat faizi oranları, altın fiyatları, dolar ve euro kuru gibi pek çok alanda etkili olacak faiz kararı için kurul toplanıyor!

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NİSAN 2021 PPK TOPLANTISI NE ZAMAN?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB faiz kararı toplantısı için geri sayımda son saatler kaldı! Merkez Bankası Nisan ayı toplantısı bugün yani 15 Nisan 2021 Perşembe günü itibari ile başlayacak.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Üyeleri, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında bugün ilk kez bir araya gelecek ve piyasalara yön verecek olan faiz kararını belirleyerek ilan edecek.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Saat 10:00 itibari ile kurul üyeleri Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında bir araya gelecek. Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında saat 14:00 itibari ile Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden alınan karar ilan edilecek ve kamuoyuna duyurulacak.MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPAR MI, FAİZ KARARI BEKLENTİSİ NE YÖNDE?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevinden alınmadan önce Mart ayı toplantısı ile 200 baz puan faiz artırımı yaparak TCMB politika faiz oranı rakamını yüzde 19 seviyesine çekmişti.

Yapılan toplantının ardından Cumartesi günü ani bir kararname ile görevinden alınan Naci Ağbal'ın yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında Şahap Kavcıoğlu yeni Merkez Bankası Başkanı olarak atanmıştı. Atamadan önce sürekli olarak yüksek faiz eleştirileri ile gündeme gelen Kavcıoğlu'nun faiz indirimi yapacağı beklentisi ile dolar kuru adeta alev almış, kur 8,50 TL seviyesini test etmiti.

Yaşanan gelişmelerin ardından Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu peş peşe açıklamalar yaparak ara toplantı yapmayacakları, enflasyon düşmeden faiz indirimi yapmayacaklarını vurgulamak zorunda kalmıştı. Bu açıklamalara istinaden Merkez Bankası tarafından bu toplantının pas geçilmesi beklenirken faiz oranlarının yüzde 19 seviyesinde sabit tutulacağı tüm açıklanan beklenti anketlerinde medyan tahmin olarak yer aldı. Merak edilen sorunun resmi yanıtı ise bugün saat 14:00 itibari ile verilecek.
Yorumlar (0)