Merkez Bankası PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Belli Olacak?

Tüm Türkiye bugün Merkez Bankası tarafından düzenlenecek olan Para Politikaları Kurulu Toplantısı sonrasında açıklanacak faiz kararına odaklandı.

Merkez Bankası PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Belli Olacak?

Tüm Türkiye bugün Merkez Bankası tarafından düzenlenecek olan Para Politikaları Kurulu Toplantısı sonrasında açıklanacak faiz kararına odaklandı. Peki MB PPK Toplantısı saat kaçta yapılacak?

Merkez Bankası PPK toplantısı için nefesler tutuldu. Merkez Bankası tarafından verilecek çok önemli faiz kararı için Türkiye geri sayıma başladı. Kasım ayı PPK toplantısı faiz kararı için düzenlenen toplantı saat 14:00 itibari ile başlamıştı. Merkez Bankası genelde kararı açıklamak için bu saati beklerken bugünde aynı şekilde en geç saat 14:00 itibari ile toplantının başlaması ve ardından kararın açıklanmasını bekliyoruz. Karar açıklanır açıklanmaz hemen uygulamamız üzerinden takipçilerimize aktarılacak olup aşağıda yer alan linklerden uygulamalarımızı indirebilir, faiz kararı için yapılan açıklamayı ilk öğrenen kişiler arasına katılabilirsiniz...Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Olacak?Merkez Bankası faiz 13 Aralık 2018 toplantısı kapsamında beklentiler faiz indirimi yapılması yönündeydi. Ancak dün sadece bu beklentinin telafuz edilmesi bile ani bir şekilde dolar kurunda yükselişe neden oldu. Dolar kuru dün enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 5,20 lira direnç noktasını kırarak sert bir düşüş yaşarken faiz söylentilerinin ardından hızla 5,27 lira bandına yükseldi. Yaşanan bu ani yükselişin Merkez Bankası kararını nasıl etkileceğini ise önümüzdeki kritik günler belirleyecek. Dolar kurunun yönü ve piyasalara verdiği tepkiler, açıklanan ekonomik veriler ve global ekonomik gösterge merkez Bankası faiz kararı için belirleyici olacak. Merkez Bankası En Kötü İhtimalle Faizleri Sabit Tutacak! Pek çok ekonomist Aralık ayı enflasyon  rakamları için büyük önem taşıyan dolar kuru için Merkez Bankası'nın risk almayarak faizleri serbest tutacağını ön görüyor. Böyle bir kararda dahi kredi faiz oranları düşmeye devam edecektir. Hatırlanacağı gibi Kasım ayı Merkez Bankası para politikaları toplantısı sonucunda da aynı karar alınmış ve Merkez Bankası faizleri sabit tutmuş ancak konut kredisi faiz oranları düşmüştü. Aralık ayı Merkez Bankası para politikaları toplantısı içinde aynı karar alınsa dahi konut kredisi faiz oranları düşmeye devam edecektir. Konut kredisi faiz oranlarını yukarı yönlü hareket ettirecek tek karar ise faiz artırım kararı olacaktır ki Merkez Bankası'nın böyle bir karar alması oldukça uzak bir ihtimal olarak görülüyor. Merkez Bankası PPK Toplantısı Sonrası Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur?Merkez Bankası PPK Toplantısı Öncesi Dolar ve Altın Fiyatları Yükselişe Geçti!13 Aralık Merkez Bankası PPK Toplantısı Faiz Kararı İçin Son Tahminler Neler, Faiz İndirimi Yapılacak Mı?Merkez Bankası  Yıl Sonu 12 Aylık Enflasyon Beklentisi Açıklandı13 Aralık Merkez Bankası PPK Toplantısı Konut Kredisi Faiz Oranlarını Nasıl Etkileyecek?Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)