Merkez Bankasından Son Dakika Açıklaması: FAST Sistemi İşlem Üst Limiti Yükseltildi!

IBAN numarası kullanılmadan da para transferi yapılmasına olanak sağlayan Merkez Bankası FAST Sistemi için son dakika açıklaması yapıldı ve işlem limiti için belirlenen tutarın yükseltildiği duyuruldu.

Merkez Bankasından Son Dakika Açıklaması: FAST Sistemi İşlem Üst Limiti Yükseltildi!

IBAN numarası kullanılmadan da para transferi yapılmasına olanak sağlayan Merkez Bankası FAST Sistemi için son dakika açıklaması yapıldı ve işlem limiti için belirlenen tutarın yükseltildiği duyuruldu.

Merkez Bankası FAST Sistemi hakkında son dakika açıklaması yayımlayarak üst limit sınırı için yeni uygulanacak rakamı duyurdu. FAST SİSTEMİ ÜST LİMİTİ ARTTIRILDI! EN YÜKSEK PARA TRANSFERİ İLE KAÇ TL GÖNDERİLEBİLECEK?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklaması ile üst limit rakamının 1000 TL olarak güncellendiği ilan edildi. Yapılan açıklamada "Bugün itibarıyla FAST Sisteminde işlem üst limiti 1.000 TL’ye yükseltilmiştir. FAST’ın ilerleyen dönemlerde daha yüksek limitlerle ve kullanıcı deneyimini artıracak karekodlu ödeme gibi yeni katma değerli servislerle birlikte çalışması mümkün olabilecektir.Ödemeler alanındaki temel alt yapıyı güçlendirecek bu gelişmelerin, yenilikçi finansal teknolojilerin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini sağlayarak, dijital ekonomi hedefi doğrultusunda çok önemli katkılarda bulunacağı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi. 

5.3 MİLYON KİŞİ FAST SİSTEMİNE ÜYE OLDU! IBAN numarası olmadan sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numurası ve bu numara adına kayıtlı telefon numarası ile e posta adresi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde bankalar arasında para transferi yapılmasına olanak sağlayan FAST sistemi kolay adresleme sisteminde kayıtlı kullanıcı sayısı 5,3 milyon kişiye ulaştı. Ödemeler alanında temel altyapı sistemlerini güçlendirecek gelişmelerin, yenilikçi finansal teknolojerin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini sağlayacak olan sistem aynı zamada dijital ekonomi konusunda da ekonomiye büyük katkı sağlayacak. Artık vatandaşlar IBAN numarası karmaşasından kurtularak sadece cep telefonu numaraları üzerinden FAST sistemine kayıt yaptıran kişilere para transferi yapabilecek. FAST NEDİR, NASIL KULLANILIR, FAST ÜZERİNDEN IBANSIZ PARA TRANFSERİ NASIL YAPILIR?Fonların Anlık ve Sürekli Transferi kelimelerinin harflerinden oluşan bir kısatma olan FAST, Merkez Bankası tarafından diğer ödeme sistemlerine alternatif olarak uygulamaya alınan anlık ödeme sistemidir. Sistem sayesinde IBAN numarası olmadan bankalar arasında anlık para transferi yapılmasına olanak sağlanır. Kolay adres tanımlama işlemi kullanılan bankanın internet şubesi üzerinden para transferleri menüsü üzerinden tanımlama yaparak kullanılabilirken FAST üzerinden para transferi yapmak isteyen kişiler için ise para transferi bölümüden kolay adres ile ödeme seçeneği ile yapılabilmektedir. Emlak365.com

Yorumlar (0)