Merkez Bankası'nın Yeni Yönetimi Dolar Kuruna Müdahale Edecek Mi?

Merkez Bankası'nın yeni başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu bugün Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetiminde yer alan banka genel müdürleri ile toplantı yaptı. Çevrim içi gerçekleştirilen bu toplantıda yeni dönemde uygulanacak olan ekonomi politikasına dair önemli bir görüşme yapıldığı bildirildi.

Merkez Bankası'nın Yeni Yönetimi Dolar Kuruna Müdahale Edecek Mi?
Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu yeni görevine oldukça hızlı başladı. Şahap Kavcıoğlu bugün Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetiminde yer alan banka genel müdürleri ile çevrim içi bir görüşme gerçekleştirdi.

Bankacılık kaynaklarından verilen bilgilere göre toplantıda karşılıklı olarak ekonomik değerlendirmeler yapılarak fikir alışverişlerinde bulunuldu. Üst düzey bankacıların oldukça memnun kaldıkları bu görüşmeden elde edilen bilgilere göre Merkez Bankası müdahaleci bir politika uygulamayacak. Piyasalara müdahale edilmeyeceği ve piyasaların kendi dengelerini bulmalarının sağlanacağı bildirildi.

MERKEZ BANKASI DOLAR KURUNA MÜDAHALE EDECEK Mİ?

Merkez Bankası'nın en çok merak edilen uygulaması dolar kuruna herhangi bir şekilde müdahale edilip edilmeyeceği oldu. Bankacılık sektöründen elde edilen bilgilere göre kur üzerinde de Merkez Bankası'nın denge politikasını uygulayacağı ve mecbur kalınmadıkça kura müdahale edilmeyecek

PARA POLİTİKALARI KURULU (PPK) TOPLANTISI TARİHİ DEĞİŞECEK Mİ?

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile banka genel müdürleri arasındaki toplantıda Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantı tarihi de gündeme geldi. Elde edilen bilgilere göre PPK toplantısına dair planlamanın dışında bir karar alınmayacak. Açıklanan normal tarihinde PPK toplantısı yapılacak.

Emlak365.com
Yorumlar (0)