Merkezin Çaktığı TL Kıvılcımı, Faizi Uçurdu! Kamu Bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi

Merkez Bankası tarafından açıklanan Aralık faiz kararı sonrası gözler bankaların vadeli mevduat faiz oranlarına çevrilmişti.

Merkezin Çaktığı TL Kıvılcımı, Faizi Uçurdu! Kamu Bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi

Merkez Bankası tarafından açıklanan Aralık faiz kararı sonrası gözler bankaların vadeli mevduat faiz oranlarına çevrilmişti. Beklenen ilk güncelleme kamu bankaları tarafından yapıldı. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları yükseldi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından dün açıklanan Aralık ayı faiz kararı sonrası gözler bankalara çevrilmişti. Günün ilk faiz güncellemesi kamu bankaları tarafından yapıldı. Devlet bankaları 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını güncelledi. ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI YÜZDE KAÇ? DOLAR VE TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZİ GETİRİSİ NE KADAR?Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası aynı zamanda devlet bankası olması nedeni ile de vatandaşlar tarafından güvenilir bulunuyor. Yatırılan paraların devlet güvencesi altında olması da kamu bankalarına olan ilgiyi arttırıyor. Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı TL hesaplar için yüzde 14.50 seviyesinden yüzde 15.50 seviyesine yükseltildi. 

Yapılan güncellemenin ardından 100 bin liranın aylık faiz getirisi Ziraat Bankasında 1.290 TL seviyesine ulaştı. Dolar mevduat hesabı açmak isteyenler için ise Ziraat Bankası dolar hesabı faiz oranı yüzde 0.85 olarak uygulanıyor. HALKBANK VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI YÜZDE KAÇ? DOLAR VE TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZİ GETİRİSİ NE KADAR?Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank yüksek faiz getirisi sağlıyor. Halkbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 15.50 seviyesinden yüzde 16 seviyesine çekildi. 

Yapılan güncellemenin ardından yeni faiz oranı ile 10 bin liranın aylık faiz getirisi 133,19 TL seyiyesine yükselmiş oldu. Dolar hesabı olanlar için ise Halkbank vadeli döviz hesabı mevduat hesabı faiz oranı yüzde 0.25 olarak uygulanıyor. Kredi faiz oranları ve vadeli mevduat faiz oranları için yaşanan gelişmeleri takip etmek için;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZVAKIFBANK VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI YÜZDE KAÇ? DOLAR VE TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZİ GETİRİSİ NE KADAR?Vakıfbank 32 günlük faiz oranı yüzde 16.10 olarak uygulanmaya başlandı. Söz konusu oran ile vadeli mevduat hesabı en yüksek devlet bankası Vakıfbank oldu. 

Vakıfbank Arı Hesabı tanışma faizi uygulaması ile ilk kez hesap açtıran kişilere 60 gün boyunca geçerli olmak üzere yüzde 16.10 oranı ile faiz getirisi sağlanacak. EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, EN FAZLA FAİZİ HANGİ BANKA VERİYOR, 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ EN YÜKSEK KAÇ?Şu anda bankalar tarafından uygulanan mevduat faizleri için en yüksek faizi Aktif Bank N Kolay Bono hesabı ile verirken söz konusu oran yüzde 18 olarak uygulanıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)