Mevduat Faizleri Yükseldi, Bankalar Arası Yarış Kızıştı! 50 Bin TL'nin Aylık Faiz Getirisi Hangi Bankada Ne Kadar?

Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon sonu nedeniyle vatandaşlar varlıklarını muhafaza edebilmek için paralarını mevduat hesaplarında tutma yolunu tercih edebiliyorlar. Peki 50 Bin TL aylık ne kadar faiz getirir? Banka banka 32 gün vadeli mevduat faizi hesaplaması...

Mevduat Faizleri Yükseldi, Bankalar Arası Yarış Kızıştı! 50 Bin TL'nin Aylık Faiz Getirisi Hangi Bankada Ne Kadar?

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeler vatandaşların varlıklarını muhafaza etme konusunda seçeneklerini sınırlamaya devam ediyor. Son aylarda meydana gelen yüksek enflasyon özellikle varlıklarını Türk lirası olarak muhafaza eden vatandaşların zararına olmaya devam ediyor. Yüksek enflasyon ile Türk lirası olaral saklanan varlıkların değer kaybı oldukça hızlanıyor. 

ENFLASYONA KARŞI MEVDUAT FAİZİ ZIRHI

Türk lirasının enflasyon karşısında eriyip tükenmesi vatandaşların çeşitli yollarla binbir güçlükle tasarruf ederek elde ettikleri birikimlerin günden güne azalmasına neden oluyor. Vatandaşlar böyle bir durumda ise kendilerini güvene almak isteyeceklerdir. Türk lirasında kalmak ve aynı zamanda enflasyona karşı önlem almak isteyen vatandaşların önüne tek seçenek olarak bankaların mevduat hesapları çıkmaktadır. Türk lirası cinsinden varlıklarını bankalarda mevduat faizine yatıran vatandaşlar enflasyon karşısında tedbirlerini de almış oluyorlar. 

Türkiye'de vatandaşların Türk lirasında kalmaları devlet tarafından da tercih edilen bir yatırım refleksi haline geldi. Dolarizasyonu önlemek için Türk lirası cinsinden banka mevduatlarına çeşitli imklanlar tanınmaktadır. Bu şekilde bankalarda TL mevduatlarının artması amaçlanmaktadır. Bankaların Türk lirası cinsinden mevduat faizleri de büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.

EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZİ HANGİ BANKADA? 

Merkez Bankası'nın faiz politikası ile şekillenen Türk lirası mevduat faizleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar Merkez Bankası'nın politika faizinin dahi üzerinde mevduat faizi verebildiği gibi bazı bankalar da faiz oranlarını düşük tutabilmektedirler. Bu faiz oranını belirlemek bankaların kendi politikaları ile alakalı durumdur. Vatandaşlar ise Türk lirası mevduatlarına en yüksek faizi veren bankaları araştırmaya devam ediyorlar. 50 Bin TL'lik mevduata  en yüksek faizi hangi banka verir? 32 günlük banka mevduat faiz oranları nelerdir? 50 Bin TL 32 günde ne kadar kazanç getirir?

İŞ BANKASI 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

İş Bankası tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 32 gün vadeli 50 Bin TL için müşterilere yüzde 12,95 oranında yıllık faiz uygulanmaktadır. Böyle bir durumda 50 Bin TL için 32 günde 539 TL kazanç müşterilere verilmektedir. 50 Bin TL tutarında varlığını 32 günlük mevduat hesabına yatıran müşterilerin vade sonunda paraları 50.539 TL olmaktadır. 

YAPI KREDİ 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

Türk lirası cinsinden varlıklarını Yapı Kredi Bankası'nın vadeli mevduat hesaplarında değerlendiren müşterilere 32 gün vadeli hesaplarda yıllık faiz olaran yüzde 16.25 faiz verilmektedir. 50 Bin TL'yi Yapı Kredi'nin 32 gün vadeli mevduat hesbına yatıran müşteriler vade sonunda 677 TL kazanç elde ederler. Bu müşterilerin 50 Bin TL'si 32 günde 50.677 TL olur.

HSBC 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

HSBC tarafından verilen bilgilere göre Türk lirası cinsinde 32 gün vadeli mevduatlara yıllık yüzde 16,50 faiz uygulanmaktadır. Bu bankaya 32 vadeli mevduat hesabı üzerinden 50 Bin TL yatıran müşteriler vade sonunda 687 TL kazanç elde etmektedirler. 50 Bin TL HSBC'de32 gün sonra 50.687 TL olmaktadır.

BURGANBANK 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

Türk lirası cinsinden mevduatlara yüksek faiz veren bankalar arasında Burganbank da bulunuyor. 32 gün vadeli Türk lirası mevduat hesapları için Burganbank'ta yıllık yüzde 19 faiz uygulanıyor. 50 Bin TL mevduat hesabına 32 günde Burganbank'ta 791 TL kazanç veriliyor. Vade sonunda müşterilerin 50 Bin TL'leri 50.791 TL oluyor. 

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'nın 32 gğün vadeli Türk lirası mevduat hesaplarına uyguladığı yıllık faiz oranı yüzde 17 şeklinde açıklandı. 50 Bin TL'sini Ziraat Bankası'nın 32 gün vadeli mevduat hesabına yatıran müşteriler vade sonunda 708 TL kazan elde ederek paralarını 50.708 TL'ye yükseltmektedirler.

ŞEKERBANK 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

Şekerbank 32 gün vadeli TL mevduat hesaplarına yıllık olarak yüzde 17,50 faiz vermektedir. 50 bin TL birikimini Şekerbank'ta 32 gün vadeli mevduat hesabına yatıran müşteriler vade sonunda 729 TL kazan elde ederek paralarını 50.729 TL'ye yükseltebilmektedirler.

VAKIFBANK 50 BİN TL 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMASI

Vakıfbank'ın 32 gün vadeli TL cinsinden mevduat hesaplarına uyguladığı yıllık faiz oranı yüzde 18 şeklinde açıklandı. 50 Bin TL'lik birikimini Vakıfbank'ta 32 gün vadeli mevduat hesabına yatıran müşteriler vade sonunda 750 TL'lik bir getiri sağlamaktadırlar. Bu müşterilerin paraları 32 günde 50.750 TL olmaktadır.

Yorumlar (0)