Mevduatta Yarış Hızlandı, Faiz Rekora Koştu! TL ve Dolar Hesabı Olanlar İçin 32 Günlük En Yüksek Faizi Veren Banka Hangisi Oldu?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararları sonrasında hızlı yükselişini sürdürüyor.

Mevduatta Yarış Hızlandı, Faiz Rekora Koştu!  TL ve Dolar Hesabı Olanlar İçin 32 Günlük En Yüksek Faizi Veren Banka Hangisi Oldu?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararları sonrasında hızlı yükselişini sürdürüyor. Bankalar arasındaki rekabet her geçen gün büyürken yaşanan bu çekişme bankada parası olanlar için iyi haber ve müjde anlamına geldi. Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank vadeli hesap faiz oranları yüzde kaç, hoşgeldin faizi veren bankalar hangileri?

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken bankada birikimi olanlar da en yüksek faizi alabilmek adına "en yüksek faiz hangi bankada?" sorusunun yanıtını aramaya devam ediyorlar. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından dolar kurunun ateşini düşürmek adına atılan adımlar ve parasal sıkılaşma politikası ile kur kontrol altına alınırken ne yazık ki bu seferde faiz oranlarında yükseliş yaşandı. Birikimini bankada tutanlar için 32 günlük faiz oranları rekor hızla yönünü yukarı çevirirken aynı şekilde bankaların ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranları da yükseliş gösterdi. Bankalar artan maliyetlerini kredi faiz oranlarına daha sert bir şekilde yansıtırken vadeli mevduat hesabı oranları için ise atılan adımlar daha sınırlı kaldı. 32 GÜNLÜK EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ OLDU?Yapılan güncellemelerin ardından 32 günlük en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank olurken en yüksek mevduat faiz oranı ise yüzde 18.75 seviyesine ulaştı. Ancak söz konusu oran sadece Alternatif Bank’tan VOV+ Hesap açan kişiler için geçerli olacak. Alternatif Bank 32 günlük vadeli hesap faiz oranı yüzde 17.75 olarak uygulanırken 2 Adet Düzenli Fatura Ödeme Talimatı vermeleri halinde yüzde 0.25 oranında, Kredi kartı ürünü kullanmaları halinde yüzde 0.25 oranında, Kasko, konut paket, özel sağlık, tamamlayıcı sağlık, ferdi kaza, elektronik cihaz sigortası ve/veya tüm hayat sigortası ürünlerinden herhangi birinin aktif olarak kullanılması halinde yüzde 0.25 oranında, Ekstra hesap açtırmaları halinde yüzde 0.25 oranında olmak üzere toplamda yüzde 1 oranında ek faiz alınarak oran yüzde 18.75 seviyesine yükseliyor. 

BANKALARIN VADELİ DÖVİZ HESABI FAİZ ORANLARI YÜZDE KAÇ?Bankaların döviz faiz oranları da yaşanan yükselişten etkilendi. Şu an için en yüksek dolar hesabı 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 2.45 olarak uygulanırken dolara en yüksek faiz veren banka ise bu oranı uygulayan Alternatif Bank olarak listede bir numarada yer alıyor. BANKA BANKA HESAPLAMA ! 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZİ KAÇ TL, NE KADAR OLDU?Yaşanan yoğun rekabet sonrasında bankaların vadeli hesap faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçerken yaşanan yükselişin ardından bankada parası olanlar için hesaplama şu şekilde değişti;Fibabanka kiraz hesap için verilen hoşgeldin faizi olarak uygulanan yüzde 18 oranı ile 100 bin liranın aylık faiz getirisi 1.499 TL seviyesine yükselirken bu rakam aynı oranı uygulayan Türkish Bank Enerji Hesap, Odeabank Oksijen Dinamik Hesap ve Burgan Bank Dijital Mevduat Hesabı için de geçerli olacak. Cepte TEB marifetli hesap faiz oranı yüzde 17.75 olarak uygulanırken bu oran üzerinden açılan hesapta 32 günlük faiz getirisi 1.458 lira olarak gerçekleşecek. Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank vadeli hesap faiz oranları rakamı olan Arı hesabı tanışma faizi ile aylık faiz kazancı 1.374 TL, Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranları ile aylık faiz kazancı 1.291 TL ve Halkbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz getirisi yüzde 16 üzerinden aylık faiz kazancı ise 1.333 lira olacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)