Miami Belediye Başkanı Suarez'den Bitcoin Açıklaması, Yellen'e Yanıt Verdi

Bitcoin kullanımını desteklediği bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Miami Belediye Başkanı Suarez'den Bitcoin Açıklaması, Yellen'e Yanıt Verdi
Bitcoin kullanımını desteklediği bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulunan Suarez geçen ay belediye komisyonuna sunduğu Bitcoin önerisine yönelik gelen eleştiriler hakkında açıklama yaptığı konuşmasında, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’inb Bitcoin hakkındaki spekülatif bir varlık yorumuna da yanıt verdi. Suarez Bitcoin’in riskli bir varlık olduğunu kabul etmekle beraber Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşlerinin kendisini şaşırtmadığını açıkladı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez geçen ay belediye komisyonuna Bitcoin kullanımı ile ilgili bir öneri sunmuştu. Bitcoin’in belediye işçilerinin maaşlarının ödenmesinde kullanılabileceğini açıklayan Suarez aynı zamanda emlak gibi bazı vergi ödemelerinin de Bitcoin ile yapılabileceğini açıklamıştı. Bu fikirleri belediye komisyonunda tartışılmak üzere kabul edilen Suarez, önerileri ile başka belediyelerden eleştiri almıştı. Bitcoin’in kurumsallaşması noktasında önemli bir adım olan öneriler, Bitcoin’in volatilitesi yüksek bir varlık olmasından kaynaklı birçok kişiden olumsuz eleştiri almıştı. Bununla beraber belediye komisyonu öneriyi olumlu sonuçlandırdı. Miami Belediyesi’nde çalışan işçiler talep ettikleri takdirde maaşlarını Bitcoin ile alabilecekler.

Francis Suarez: Risk Bitcoin’e Özel Değil, Tüm Yatırımlar Riskli

Francis Suarez Bitcoin kullanımına yönelik aldığı eleştirilerin ardından konu ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Kendisinin aldığı riskten ötürü eleştirenlere yanıt veren Suarez, tüm yatırımların riskli olduğuna dikkat çekti. Belediye bütçesi ile farklı ürünlere yatırım yapılmasının da risk taşıdığını açıklayan Suarez, Bitcoin’in volatilitesinin daha yüksek olduğunu ise kabul ediyor.

Francis Suarez: Yellen’in Bitcoin’i Tehlikeli Bulması Beni Şaşırtmadı

Konuşmasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoin’i tehlikeli bulmasının nedeni ile ilgili de konuşan Suarez, devletin Bitcoin gibi merkezi olmayan bir parayı tehlikeli bulmasının normal olduğunu, devletin manipüle edemediği için Bitcoin’i istemediğini belirtti.
Yorumlar (0)