MicroStrategy Bitcoin Yatırımını 2'ye Katladı

Kripto para piyasasının popülerliğinin her geçen gün artmaya devam etmesi ile son dönemlerde kurumsallık tartışmaları da zirveye çıktı.

MicroStrategy Bitcoin Yatırımını 2'ye Katladı
Kripto para piyasasının popülerliğinin her geçen gün artmaya devam etmesi ile son dönemlerde kurumsallık tartışmaları da zirveye çıktı. Bitcoin’in hacmini genişletmesi için en önemli etmenler arasında yer alan kurumsal şirketlerin yatırımlarının daha fazla artması beklenirken zaten Bitcoin destekçisi olduğu bilinen şirket MicroStrategy Bitcoin yatırımını 2’ye katladı. Lider kripto para biriminin fiyatının be gelişme ile yükselmesi bekleniyor.

Kripto para piyasasına yönelik yapılan son araştırmalar ile lider birim olan Bitcoin’e kurumsal yatırımların ilerleyen dönemlerde artmasının beklendiği ortaya konulmuştu. JPMorgan araştırmacıları tarafından yapılan anket ile birçok kurumsal şirketin kripto para piyasasına girmesi beklenirken, Bitcoin’e yapılan yatırımlar da günden güne artıyor. Bitcoin’in en büyük destekçileri arasında yer alan Michael Saylor, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile MicroStrategy’nin Bitcoin’e 10 milyon dolarlık daha yatırım yaptığını açıkladı.

MicroStrategy Aldığı Yeni Bitcoin’lere 10 Milyon Dolar Ödedi

MicroStrategy şirketi kripto para piyasasına ilk olarak 2020 yılının ağustos ayında giriş yapmıştı. Yönetimi altında yüklü miktarda Bitcoin bulunduran şirketin CEO’su Michael Saylor da lider kripto para birimi Bitcoin’in bilinen en büyük destekçilerinden biri. Her açıklamasında Bitcoin’den fiyat yükselişi beklediğini ve Bitcoin’in önemli bir yatırım aracı olduğunu belirten Michael Saylor bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yeni Bitcoin aldıklarını duyurdu. Michael Saylor tanesi 48 bin doların üzerinde olan 205 adet Bitcoin alımı yaptıklarını ve 10 milyon dolar ödediklerini açıkladı. Şirket portföyünde 91’den fazla Bitcoin bulunduruyor.

Şirketin Yatırımı 4.3 Milyar Dolara Ulaştı

Michale Saylor açıklamalarında aldığı Bitcoin’leri ortalama 48 bin 888 dolar olduğunu açıkladı. Şirket şuanda sahip olduğu 91’den fazla Bitcoin’i almak için toplam 2.1 milyar dolar para harcadı. Bitcoin’in şuanki fiyatlanması ile şirketin toplam yatırım miktarı ise 4.3 milyar dolara ulaştı.
Yorumlar (0)