Migros, İşlem Bedelini 39 Milyon Olarak Belirledi

Türkiye’de süpermarket zinciri olarak faaliyetlerine devam eden Migros, bünyesinde bulunan Ramstore Bulgaria’nın hisselerinin tamamını City Plaza Doo Skopje firmasına satışına yönelik ön satış sözleşmesinin imzalandığını belirtti.

Migros, İşlem Bedelini 39 Milyon Olarak Belirledi
Türkiye’de süpermarket zinciri olarak faaliyetlerine devam eden Migros, bünyesinde bulunan Ramstore Bulgaria’nın hisselerinin tamamını City Plaza Doo Skopje firmasına satışına yönelik ön satış sözleşmesinin imzalandığını belirtti. İşlem bedeli olarak 39 milyon 161 bin 132 euro harcandığını açıklayan Migros, Kuzey Makedonya bölgesinde faaliyet gösteren bağlı ortaklık şirketi Ramstore Makedonia Doo’nun da yüzde 99 oranında hisse sahibi olan bağlı ortaklık Ramstore Bulgaria’nın hisse devri için gerekli ön satışın yapıldığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıkladı.

KAP, Hisse Satışına Yönelik Bilgilendirme Yaptı

Bağlı ortaklıklar arasında gerçekleşecek olan hisse satışlarının gerçekleşmesi için ön satış sözleşmesinin yapıldığı KAP tarafından bildirilirken, sözleşmeye yönelik detaylar yine Kap tarafından paylaşıldı. 9 mart tarihinde gerçekleştirilen hisse devir sözleşmesi sonrası imza sürecinin tamamlandığını belirten KAP, işlem bedelini 39 milyon 161 bin 132 euro olarak açıkladı.

amuoyu Bilgilendirme Platformu tarafından yapılan açıklamada “1 şubat tarihinde yapılan özel durum açıklaması hatırlatılırken, Ramstore Makedonia’nın yüzde 99 hissesine sahip olan bağlı ortaklığın hisselerin tamamının alıcı şirket Cıty Plaza Doo Skopje’ye devrinin gerçekleşmesi için satışa yönelik ön sözleşme imzalandı.” İfadeleri yer aldı.

Elde Edilecek Tutar Borçluluğun Azaltılmasında Kullanılacak

Süpermarket Zinciri Migros, Kuzey Makedonya bölgesinde faaliyet gösteren Ramstore Makedonia ve Cıty Plaza Doo Skopje arasında imzalanan hisselerin tamamına yönelik ön satış sözleşmesinin vergi bedelleri hariç değerinin 39 milyon 161 bin 132 euro olduğunu hatırlatırken, elde edilen satış gelirlerinin şirketin borçluluğunun giderilmesi için kullanılacağını belirtti. Bağlı ortaklıklardan elde edilen gelirlerin şirket bünyesinde değerlendirileceğini Kamuoyu Bilgilendirme Platformu (KAP) yaptığı açıklamada bildirdi.

Devir işleminin tamamlandığını KAP, “Konuya ilişkin 09.03.2021 tarihli hisse devir sözleşmesinin imza süreci tamamlanmış olup, işlem bedeli 39 milyon 161 bin 132 euro olarak belirlenmiştir.” sözleri ile duyurdu.
Yorumlar (0)