Milyonlarca Araç Sahibini İlgilendiren Haber! Türkiye'de Benzin Ve Motorine Yeni Zamlar Yapılacak Mı?

Dünya petrol piyasasında meydana gelen fiyat değişimleri ile dolar kurundaki hareketlenme Türkiye'de akaryakıt fiyatları üzerinde tetikleyici rol oynamaya devam ediyor.

Milyonlarca Araç Sahibini İlgilendiren Haber! Türkiye'de Benzin Ve Motorine Yeni Zamlar Yapılacak Mı?

Dünya petrol piyasasında meydana gelen fiyat değişimleri ile dolar kurundaki hareketlenme Türkiye'de akaryakıt fiyatları üzerinde tetikleyici rol oynamaya devam ediyor. Yeni haftada benzin ve motorinin litre fiyatlarına yeni zamlar yapılacak mı?

Dünya petrol piyasası büyük bir krizden çıkmak için kelimenin tam anlamıyla çırpınmaya devam ediyor. 2020 yılında koronavirüs salgınının etkisiyle petrol tüketimi azalınca üretim ile satışlar arasında çok büyük farklar oluştu. Bu farklar ise petrol fiyatlarına dibi gördürdü. Brent petrolün varili 45 dolardan 20 dolar seviyesine kadar gerilerken bu süreçte petrol şirketlerinin ve petrol üreten ülkelerin zararları milyarlarca dolarla ifade edildi.PETROL FİYATLARI YÜKSELTİLMEYE ÇALIŞILIYOR!Arz fazlası petrole son verip fiyatları yukarı çekmek için anlaşam OPEC ve petrol üreten diğer ülkeler Nisan 2020'de üretim kısıtlamasına gittiler. Petrol üretimini azaltan ülkeler fiyatların yükselişinin yolunu açmayı başardılar. Şu anda brent petrolün fiyatı koronavirüs öncesi döneme geri döndü. Son verilere göre brent petrolün varili 45 dolardan işlem görmeye devam ediyor.TÜRKİYE AKARYAKIT ZAMLARINA ALIŞTIDünyada bu gelişmeler olurken koronavirüs sürecince Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında sürekli indirimler yaşandı. Benzin ve motorinde 1 TL'yi aşan indirimler gerçekleşti. Ancak petrol fiyatlarının artması ile yapılan indirimler yerini zam haberlerine bıraktı. Son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına Türkiye'de sadece zam yapılıyor.BENZİN VE MOTORİNDE ZAM BEKLENTİSİTürkiye'de benzin ve motorin fiyatlarına geçtiğimiz hafta zam yapıldı. Ancak hem petrol fiyatlarında yükseliş hem de dolar kurundaki hareket nedeniyle sektörde yeni bir zam beklentisi oluştu. Hafta başında gerçekleşecek fiyat değişimlerinde ciddi bir düşüş meydana gelmezde Türkiye'de hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına zam gelecek. Zam kararını ise Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşverenler Sendikası (EPGİS) açıklayacak.Emlak365.com


Yorumlar (0)