Milyonları İlgilendiren Açıklama Geldi! Halk Bankası, Ziraat, Vakıfbank, TEB O Uygulamayı 2021'e Erteledi

Bankaların kredi kartlarını kullanan vatandaşların biriktirdiği puanlar ile ilgili 321 Aralık tarihinde sıfırlanacak iddiaları gündeme gelmişti.

Milyonları İlgilendiren Açıklama Geldi! Halk Bankası, Ziraat, Vakıfbank, TEB O Uygulamayı 2021'e Erteledi

Bankaların kredi kartlarını kullanan vatandaşların biriktirdiği puanlar ile ilgili 321 Aralık tarihinde sıfırlanacak iddiaları gündeme gelmişti. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren puanlara dair müjdeli haber geldi.

Türkiye'de milyonlarca vatandaş kredi kartı kullanıyor. Vatandaşları kredi kartı kullanımları pandemi sürecinde daha arttı. Tüm alışverişlerini kredi kartları ile yapmak isteyen vatandaşlara bu dönemde bankalar para puan hediyeleri verdiler. Çok sayıda bankanın bonus puan yada para puan olarak sunduğu kampanyalara ilişkin ise resmi açıklama geldi. KREDİ KARTI PUANLARI 2021'DE KULLANILABİLECEKKredi kartı kullanımları sonrası bankaların sunduğu para puanları, hediye puanları kullanmayan vatandaşlar için sosyal medyada bazı haberler yer aldı. Bu puanların kullanımı için son tarih olduğu ve vatandaşların yılsonuna kadar puanları kullanması gerektiğine dair yayılan bu iddialarda son kullanım tarihi 31 Aralık öne sürülmüştü. Ancak bu iddialar doğru çıkmadı. Kredi kartında para puan bulunan vatandaşlar bu puanlarını 2021 yılında da kullanabilecekler. Halkbank'tan Resmi AçıklamaHalkbank Paraf Kredi Kartında biriken puanlara ilişkin açıklamasında, "Kazanılan para puanları silmiyor veya geri almıyoruz. Birikimler yeni yıla devrediliyor ve salgın sebebiyle de biriktirilen paraf paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilir." bilgisini verdi. Halkbank'ın dışında diğer bankalarda resmi siteleri üzerinden para puan konusunda müşterilerini bilgilendirdiler. 2021'DE PARA PUANLAR SİLİNMİŞ OLURSA NE YAPILMALI?2021 yılında kredi kartında biriken para puanların silinmesi durumunda, müşteriler il olarak banka ile iletişime geçmeliler. Bankaya puanların geri iade edilmesi için talepte bulunulmalı. Banka puanları iade etmezse müşteriler Tüketici Heyetine başvuruda bulunabilecekler.Emlak365.com

Yorumlar (0)