Morgan Stanley'den Dolar Kuru Yorumu: Merkez Bankası Bunu Yaparsa Dolar 10 TL Olur!

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Morgan Stanley, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak faiz kararı öncesi şok bir dolar kuru yorumunda bulundu. Merkez Bankası yarın faiz indirirse dolar kuru ne olur, dolar kaç TL seviyesini görür, dolarda yeni şok dalgası yaşanır mı?

Morgan Stanley'den Dolar Kuru Yorumu: Merkez Bankası Bunu Yaparsa Dolar 10 TL Olur!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan Naci Ağbal yerine atanan Şahap Kavcıoğlu tarafından ilk kez başkanlık edilecek Merkez Bankası PPK toplantısı için geri sayım başladı.

Tüm finans piyasaları tarafından yakından takip edilen ve merakla beklenen faiz kararı öncesinde yabancı kurumların değerlendirme notları da açıklanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Morgan Stanley oldu.

MORGAN STANLEY SON DOLAR KURU YORUMU VE TAHMİNİ: MERKEZ BANKASI YARIN FAİZ İNDİRİRSE DOLAR NE OLUR, FAİZ İNDİRİMİ KARARI ÇIKARSA 1 DOLAR KAÇ TL OLUR, KUR NASIL ETKİLENİR?

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından alınan sert faiz artırımı kararları ile 7 TL bandına kadar gerileyen dolar kuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan sürpriz görev değişimi kararı sonrası rotasını sert bir şekilde yukarı yönüne kırmıştı.

Naci Ağbal'ın görevden alınmasının yanı sıra yerine faiz indirimi ve düşük faiz politikasını savunan Şahap Kavcıoğlu'nun atanması erken bir faiz indirimi sinyali olarak algılanmış ve alınan bu kararın ardından dolar kuru yeniden 8,50 TL seviyesini test ederek sert bir çıkışa imza atmıştı.MORGAN STANLEY DOLAR KURU TAHMİNİ İLE MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI KUR NE OLUR, DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Dolar kurunda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz kararı toplantısı ile açıklanacak karar beklenmeye başlandı. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından açıklanacak olan faiz kararı beklenmeye başlandı.

TCMB Nisan ayı faiz beklentisi faizin sabit tutulacağı yönünde ağırlık kazanırken bunun aksi yönünde bir karar çıkması durumunda ise Morgan Stanley bu senaryoda dolar/TL'nin 9.50-10 seviyesini test edebileceği yönünde not paylaşarak büyük yankı uyandı.

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Morgan Stanley Merkez Bankası'nın bu hafta sıkılaştırma yanlısı bir söylem ya da yönlendirme yapması halinde ise yani kötü senaryonun tam tersi durumunda ise dolar/TL'nin 7.75-8.00 bandına kadar geri çekilebileceğini dile getirdi.14 NİSAN 2021 TARİHLİ DOLAR KURU, 1 DOLAR BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Merkez Bankası faiz kararı öncesinde dolar kuru güne 8.06 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurunda yönü yarın açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı ile yurt dışından gelecek olan ekonomik veriler belirleyecek.

NOT: Burada yer alan bilgiler Morgan Stanley tarafından açıklanan rapordan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez ve bu bilgilere göre yatırım yapılması tavsiye edilmez.
Yorumlar (0)