Mutasyon Piyasaları Karıştırdı! Altın Fiyatları Güne Rekor Yükselişle Başladı! Dolar, Euro Kuru ve Borsada Son Durum Ne?

Koronvirüs mutasyon haberleri piyasaları karıştırdı. Dolar kuru, euro, ons altın, gram ve çeyrek altın fiyatları yükseldi, borsa düştü.

Mutasyon Piyasaları Karıştırdı! Altın Fiyatları Güne Rekor Yükselişle Başladı! Dolar, Euro Kuru ve Borsada Son Durum Ne?
Koronvirüs mutasyon haberleri piyasaları karıştırdı. Dolar kuru, euro, ons altın, gram ve çeyrek altın fiyatları yükseldi, borsa düştü. 1 dolar kaç TL oldu, bugün dolar ne kadar, çeyrek altın kaç lira, gram altın ne kadar oldu, borsa nasıl başladı?

Emlak365.com  / İngiltere'den gelen şok mutasyon haberi sonrası tüm dünya sarsıldı. Ülkelerden peş peşe uçuş yasağı haberleri gelirken yaşanan büyük panik piyasalarda da bu sabah itibari ile etkisini göstermeye başladı. Ne yazık ki yeni korku dalgası riskli yatırım araçlarında ralli etkisi yarattı.

ONS ALTIN GÜNE REKOR YÜKSELİŞLE BAŞLADI, SERT YUKARI YÖNLÜ HAREKET GÖRÜLDÜ! 

Dünyanın güvenilir yatırım limanı olan altın fiyatları gelen koronavirüs mutasyon haberi ile haftanın ilk işlem gününe son derece sert bir yukarı yönlü başlangıç yaptı.

Son dönemde Amerika başta olmak üzere pek çok büyük ülke tarafından açıklanan yeni mali teşvik paketleri ve artan koronavirüs vaka sayısı nedeni ile toparlanma gösteren altın fiyatları dün patlayan mutasyon haberleri sonrasında ralli hareketi ile sert bir yukarı yönlü çıkış ivmesi kazandı.

Konu hakkında açıklama yapan Çinli broker şirketi Huatai Futures altın fiyatlarını değerlendirerek "Faiz oranlarının küresel olarak düşük olması ve sert gelen parasal genişleme politikaları kolay kolay değişmeyecek. Mali teşvik paketine karşı olumlu beklentiler ile birlikte altına dayalı Borsa yatırım fonlarından çıkışlar yavaşlayacaktır ve piyasalar altını yeniden sevecektir" sözleri ile altında çıkış yaşanabileceğini dile getirmişti.

Yaşanan gelişmelerden sonra piyasalar güne şu şekilde başlangıç yaptı;

Dolar kuru alış 7,6860 TL, satış 7,6928 TL

Euro kuru alış 9,3652 TL , satış 9,3752 TL

Gram altın alış 470,50 TL, satış 470,60 TL

Çeyrek altın 763,40 TL, satış 770,90 TL

Ons altın alış 1.903,98 Dolar, satış 1.904,38 Dolar

Borsa ise yeni güne 1.480,32 puan ile yatay bir başlangıç yaparken uluslararası piyasalarda ise özellikle de İngiltere ve Amerika'da sert düşüşler yaşandı. İngiliz Sterlini de gelen mutasyon haberleri sonrası değer kaybı yaşadı.
Yorumlar (0)