Nakdi Ücret Desteği Başvuruları 17 Mart'a Kadar Uzatıldı!

Ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler 17 Mart tarihine kadar nakdi ücret desteği almak için başvuru yapamaya devam edebilecekler.

Nakdi Ücret Desteği Başvuruları 17 Mart'a Kadar Uzatıldı!
Ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler 17 Mart tarihine kadar nakdi ücret desteği almak için başvuru yapamaya devam edebilecekler. Bunun için ise online başvuru yönteminden yararlanılacak.

Bakan Selçuk’tan Açıklama

Bakan Selçuk yaptığı son açıklama kapsamında nakdi ücret desteği süresini uzattıklarını belirtti. Bugünden itibaren 17 Mart 2021’e kadar online başvurular alınmaya devam edilecek. Ödemelerin banka Iban numaralarına yapılacağı ve bu kapsamda online başvuruda doğru Iban verilmesinin gerektiği belirtildi. Her vatandaş ücret desteğini kendi banka hesabından çekecek.

Nakdi Ücret Desteğine Başvuru Yapmak

Uzatılan başvuru dönemini kaçırmamak ve başvuru yapmak için ise vatandaşlar SGK’nın resmi web adresine internet üzerinden giriş sağlayacaklar. Daha sonra web adresinin ana sayfasında yer alan ‘’işveren sistemi girişi’’ sekmesine tıklayıp, bu alandan TC kimlik numaralarını ve telefonları tabloya girip onay verecekler.

İşlem ardından telefonlarına bir SMS şifresi gelecek. Bu şifreyi ekranda yer alan giriş tablosuna TC kimlik ile girip, ‘’sistem gir’’ kutucuğuna tıklayacaklar. Ulaştıkları alan içinden ise ‘’nakdi ücret desteği başvurusu’’ sekmesine girerek karşılarına çıkan tabloyu, gelir, adres, hesap Ibanı bilgileri ile doldurup, ‘’gönder’’ kutucuğuna tıklayacaklar. Adımlar ile başvuru tamamlanacak.

Sonuçlar Ne Zaman Belli Olur, Ücret Ne Zaman Yatar?

Vatandaşların nakdi ücret başvurularının ise 17 Mart ardından belli olacağı açıklandı. Bu tarihte sisteme tekrar giriş yaparak profillerinden onay aldıklarını görüntüleyen kişiler, kendi banka hesaplarından nakdi desteği çekecekler. Nakdi ücret desteğinin her bir gün için 34 TL olarak yapılacağı ve toplam tutarın ise çalışma ödeneğinden yararlanmama süresine göre belirleneceği açıklandı.

Bu desteğe ücretsiz izne ayrılan veya kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan vatandaşlar, gelir durumu düşük olan vatandaşlar gelir beyanı ile başvur sağlayacaklar. Ücretlerin ise her ayın 8’inde hesaplara yatırıldığı belirtildi. Bu kapsamda Mart başvurusu ardından 8 Nisan gibi ilk ödemlerin yapılması bekleniyor.
Yorumlar (0)