Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayı dönemi Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin hangi tarihte yapılacağını açıkladı.

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayı dönemi Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin hangi tarihte yapılacağını açıkladı. Nakdi Ücret Desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Türkiye'de koronavirüsün ekonomik tedbirleri arasında yer alan Nakdi Ücret Desteği Ocak ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu.NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?Nakdi Ücret Desteği ödemeleri hakkında açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkanı programı ile devreye aldığımız Nakdi Ücret Desteği Ocak ayı ödemeleri 9 Şubat'ta hak sahibi vatandaşlarımızın hesaplarına yatırılacaktır. Devlet olarak bu zor süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.Ödemelerin nasıl yapılacağına dair de bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Daha önceki aylarda olduğu gibi Nakdi Ücret Desteği ödemeleri vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacaktır. Bunun için Nakdi ücret Desteği almaya hak kazanan vatandaşlarımızın İŞKUR'a IBAN bildirimi yapmaları gerekiyor. IBAN bildirimi yapmayan vatandaşlarımız ödemelerini PTT şubelerinden tahsil edebilecekler.” ifadelerini kullandı.NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NEDİR?Koronavirüs salgınının Türkiye'de etkin olması nedeniyle çalışma hayatı bundan oldukça olumsuz etkilenmişti. İş hacimleri düşen özel sektörde bir taraftan da çeşitli kısıtlamalarla çok sayıda iş yeri geçici olarak kapanma durumunda kaldı. Bu durumda ise istihdam kaybının yaşanmaması için devreye çok sayıda yardım programı sokuldu. Bunlardan birisi de Nakdi Ücret Desteği oldu. Şartları Kısa Çalışma Ödeneği almaya yetmeyen ve işverenleri tarafından ücretsiz izne çıkartılan çalışanlar için verilen Nakdi Ücret Desteği koronavirüs döneminde en çok kullanılan desteklerden birisi haline geldi.Emlak365.com

Yorumlar (0)