Ne Altın Ne Dolar! 2020'nin İlk 8 Ayında En Çok Kazancı O Yatırım Aracı Getirdi!

Yatırımcıların son dönemlerdeki gözdelerinden olan gümüş 2020 yılının ilk 8 ayında hem altından hem de dolardan çok daha fazla kazanç getirdi.

Ne Altın Ne Dolar! 2020'nin İlk 8 Ayında En Çok Kazancı O Yatırım Aracı Getirdi!

Yatırımcıların son dönemlerdeki gözdelerinden olan gümüş 2020 yılının ilk 8 ayında hem altından hem de dolardan çok daha fazla kazanç getirdi. 8 aylık süreçte yatırımcılarına yüzde 57,6 kazan getiren gümüş bu açıdan neredeyse altını ikiye katladı.

2020 yılı yatırımcılar için oldukça ilginç verilerle geçmeye devam ediyor. Genel algı 2020 yılında koronavirüs sürecinde oldukça değer kazanan altının en çok kazandıran yatırım aracı olduğu şeklinde değerlendiriliyor. Ancak rakamlara göre altın en kazançlı yatırım aracı olamadı. Altını neredeyse ikiye katlayan gümüş en çok kanç getiren yatırım aracı tahtına oturmayı başardı.Koronavirüs sürecinde meydana gelen ekonomik belirsizlikler yatırımcıları değişiken olan piyasalardan güvenli limanlara doğru sürükledi. Bu süreçte değerli madenler önem kazandı. Tüm değerli madenler kar getiren yatırım aracı konumuna geçerken altın herkesin güvenli limanı haline geldi.ALTIN KAR GETİRDİ AMA...2020 yılının ilk 8 ayında altın fiyatları ekonomi gündeminin en çok konuşulan maddesi oldu. Meydana gelen yükseliş hareketleri ile rekorlar kıran altın fiyatları Ocak-Ağustos döneminde yüzde 29,7 kazanç sağladı.GÜMÜŞE YATIRIM YAPANLAR KAZANÇLI ÇIKTIAltında yüksek kar elde edilmesi ve işlem hacminin çok yüksek olması yatırım araçlarının en popüler olan birimi şeklinde değerlendirmeleri de beraberinde getirdi. Ancak en çok kazancı 2020'nin ilk 8 ayında altın değiş gümüş elde etti. Ocak – Ağustos döneminde gümüş yüzde 57,6 değer kazanarak yatırımcılarının çok büyük kar elde etmelerini sağladı.Emlak365.com


Yorumlar (0)