Nisan 2021 Altın ve Döviz Fiyatları! Gram Altın, Dolar, Euro ve Çeyrek Altın

Nisan ayının ilk işlem gününde altın piyasası ve döviz kurunda oluşan son durumu ele aldık. Para piyasalarında yaşanan hareketlilik ve ilk işlem rakamları haberimizde. Gram altın, çeyrek altın, dolar ve euro fiyatları.

Nisan 2021 Altın ve Döviz Fiyatları! Gram Altın, Dolar, Euro ve Çeyrek Altın
Ekonominin tepesinde yaşanan görev değişikleri para piyasalarını etkilemeye devam ediyor. Sert hareketlenmelerin yaşandığı dolar kuru ve altın fiyatlarında yurtdışı kaynaklı etmenler de etki ediyor. Hem yurtiçi hem yurtdışı ekonomi başlıkları ile günün ilk işlem rakamları şöyle.

DÖVİZ KURUNDA SON DURUM - DOLAR EURO FİYATLARI

Döviz kurunda yaşanan son hareketlilik Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı makamında yaşanan görev değişikliği nedeniyle oldu. Bunun dışında yurt dışı kaynaklı gelişmeler de döviz kurunu etkiledi. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin düşmesi dolar kurunu etkiledi.

Yaşanan tüm bu sürecin ardından dolar kuru Nisan ayına yüksek bir seviyeden giriş yaptı. Yeni yılın ilk çeyreğinin belli bir bölümünde dolar kuru karşısında en fazla değer kazanan para birimi olan TL, bu seviyeyi korumadı. Son gelişmeler sonrası dolar kuruna ilişkin son rakamlar şu şekilde;

Dolar kuru yeni güne 8.25 TL bandından başladı.

Euro ise 9.71 TL'den Nisan ayına merhaba dedi.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Küresel piyasalarda ons altın değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri seviyenin hemen üzerinde yer alan ons altın yeni güne 1708 Dolar seviyesinden giriş yaptı. Ons altın haftaya ise 1715 dolar seviyesinden giriş yapmıştı. Uzmanlar ons altın için 1700 dolar seviyesinin kritik bant olduğunu ifade ettiler.

Gram altın ilk işlem saatlerinde 453 TL

Çeyrek altın 759 TL seviyesinde.

Türkiye'de yatırımcıların en sevdiği yatırım araçlarından olan 22 ayar bileziğin gram fiyatı 415 TL bandında yer alıyor. Yarım altın yeni ay ve yeni işlem gününe 1499 TL, tam altın ise 2 bin 998 TL'den giriş yaptı. Cumhuriyet altını ise 3 bin 54 TL'den işlem görüyor.
Yorumlar (0)