Nisan 2021 Evde Bakım Parası Yatan Yatmayan İller Listesi

Evde bakım maaşı ödemeleri binlerce vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Nisan 2021 ödemelerinin hesaplara yatıp yatmadığını merak eden vatandaşlar için ödemelere dair son

Nisan-2021-Evde-Bakım-Parası-Yatan-Yatmayan-İller-Listesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evde bakım parası ödemesi alan vatandaşlar Nisan 2021 dönemi ödemelerinin başlayıp başlamadığını merak ediyorlar. Aile Bakanlığı aracılığıyla yapılan ödemeler için hesaplarını kontrol eden vatandaşlar için evde bakım parası ödemelerine ilişkin listeyi aktarıyoruz.

6 NİSAN EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER

Evde bakım maaşı ödemeleri Türkiye’de en çok alınan sosyal yardımların başında geliyor. 81 il genelinde on binlerce kişi tarafından alınan evde bakım maaşı ödemeleri ise her ay düzenli olarak ödenir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan destek ödemesi her ayın ikinci haftasında başlar.

Evde bakım maaşı alanlar için ayın 7. ve ya 8. günü başlayan ödemeler ayın 20. günü ile 25. gününe kadar uzayabilir. İl İl yapılan ödemeler bazı aylarda daha erken ödenebilir. Nisan ayı için merak içinde olan vatandaşlar ise hangi şehirlerde ödeme yapıldığını araştırıyorlar.

İlk Ödeme Yapılan Şehirler

6 Nisan tarihi itibariyle evde bakım maaşı ödemesi bekleyen vatandaşlar için henüz ilk ödemeler yapılmadı. Ancak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ilk ödemeyi hafta içerisinde yapması bekleniyor. Emlak365.com olarak bizlerde ilk ödemelerin yapılması ile birlikte güncel listeyi sizlerle paylaşacağız.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı ödemelerini alan vatandaşlar ödemelerini e-Devlet kanalı üzerinden sorgulayabilirler.

T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sisteme girecek olan vatandaşlar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu hizmetlere ulaşacaklar. Buradan evde bakım maaşı ödemelerine dair hizmete tıklayacak vatandaşlar kendi şehirleri için ödeme yapılıp yapılmadığını öğrenebilecekler.

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Nisan 2021 döneminde  evde bakım maaşı alan vatandaşlar için ödemelerin ayın en geç 9. veya 10. gününde yapılması bekleniyor. Bakanlık birimleri ödemelerin çok önemli bir kısmı ayın 15. gününe kadar yapılıyor. Yaklaşık 40’a yakın şehirde ay ortasına kadar ödemelerin yapılması kuvvetle muhtemel.

Tüm şehirler için ise Nisan 2021 evde bakım maaşı ödemelerinin tamamlanması ise ayın 20. gününü bulabiliyor. Bazı durumlarda bu tarihe kadar her il için ödeme yapılmış olsa da bazen ayın 25’ine kadar sarkabiliyor. Vatandaşlar süreci e-Devlet üzerinden kolaylıkla takip edebilirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir