Nisan 2021 FED Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) toplantısı ne zaman yapılacak. FED Nisan 2021 faiz kararı hangi gün, saat kaçta açıklanacak? FED Başkanı Jerome Powell ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak?

Nisan 2021 FED Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Dünya ekonomileri ve tüm piyasalar FED toplantısına kilitlenmiş durumdalar. FED toplantısında çıkacak olan faiz kararı ve FED Başkanı Jerome Powell'in açıklamaları büyük bir merak konusu oldu. Piyasalar üzerinde belirleyici etkisi olacak olan FED toplantısı hangi gün, saat kaçta yapılacak. FED Nisan ayı faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

FED TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Amerika Birleşik Devletleri Merlez Bankası (FED) dünya ekonomisini ve piyasalarını yönlendirmesi açısından büyük bir öneme sahip. Bundan dolayı FED'in her ay açıkladığı faiz kararları ve FED Başkanı Jerome Powell'in ABD ekonomisine dair açıklamalarının etkisi çok büyük oluyor. FED Nisan 2021 toplantısı 28 Nisan 2021 çarşamba günü yapılacak. Piyasalar gün boyu FED'in faiz kararını bekleyecek. Ardından ise FED tarafından yapılacak açıklama ile FED Nisan 2021 faiz kararı piyasalarda fiyatlanacak.

FED FAİZ KARARI SAAT KAÇTA  AÇIKLANACAK?

FED toplantısında Nisan ayı faiz kararı açıklanacak. Piyasalarda FED'in faiz kararında herhangi bir değişiklik yapmayacağına dair beklenti oluştu. Geçtiğimiz ay yapılan FED toplantısı sonrasındaki açıklamalarda bu yönde ifadeler Başkan Jerome Powell tarafından kullanılmıştı. FED toplantısı sonrası faiz kararı Türkiye saati ile saat 21:00'da açıklanacak. Bu faiz kararının hemen ardından hem dolar kurunda hem de altın fiyatlarında değişiklikler olması bekleniyor.

FED BAŞKANI JEROME POWELL SAAT KAÇTA, NE AÇIKLAYACAK?

FED toplantısı sonrasında FED Başkanı Jerome Powell geniş bir açıklama yapacak. Bu açıklamanın Türkiye saatiile saat 22:00'da olması bekleniyor. FED Başkanı Jerome Powell, ABD ekonomisinde enflasyon riskine karşı piyasaları teskin edici bir açıklama yapması bekleniyor. Ayrıca FED Başkanı Powell, ABD ekonomisi için atılması gereken adımları da duyuracak. Daha önceki açıklamalarda başkan Powell piyasalara güven teskin etmişti. Ayrıca Powell'in son dönemlerin güncel konusu olan kripto para piyasaları hakkında da bir değerlendirme yapmasına dair beklenti oluştu.

Yorumlar (0)