Normalleşme Sürecinde 1000 TL Destek! Alamayanlar için Ön Başvuru Adresi

Aile Bakanlığı'nın pandemi sürecinde sağladığı 1000 TL destek ödemesi normalleşme sürecinde de devam ediyor. Halen alamayanlar için sürecin nasıl işlediğini ve başvuru ekranını aktarıyoruz. İşte Mart ayı 1000 TL yardım parası.

Normalleşme Sürecinde 1000 TL Destek! Alamayanlar için Ön Başvuru Adresi
Pandemi sürecinde 1000 TL destek alamayanlar için süreç devam ediyor. Devletten destek almak isteyenler için ilan edilen başvuru koşulları ile 1000 TL destek ödemesi başvuru adresini paylaşıyoruz. İşte adım adım 1000 TL destek ödemesi başvuruları ve diğer tüm ayrıntılar.

1000 TL DESTEK ÖDEMESİ İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen ve tüm pandemi sürecinde vatandaşların en önemli desteklerinden birisi olan 1000 TL ödemeleri normalleşme sürecinde de alınabilir. 1000 TL ödeme almak için sağlanması gereken şartlar ise Aile Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden sağlamaya devam ettiği destek ödemeleri için en temel şart aile hane gelir düzeyi.

Bakanlık aile hane gelir düzeyi yüksek olan, ailede kişi başına düşen gelir tutarı belli bir seviyede olan kişilere 1000 TL destek ödemesi yapmıyor. Sağlanan destek tutarı aile hane geliri düşük olanlara ve ihtiyaç sahibi konumunda bulunanlara sağlanır. 1000 TL destek ödemeleri için vatandaşlarda ilk kontrol edilen incelenen şart bu şekilde. Bu şartın dışında talep edilen diğer koşullar ise şu şekilde;

Diğer Koşullar 

Vatandaşların 1000 TL destek ödemesinden faydalanabilmesi için iş alanları oldukça önemli. Devlet memurları, kamu kurumlarında çalışanlar 1000 TL destek ödemesinden faydalanamazlar. Sosyal güvencesi olanlara da ihtiyaç sahibi konumunda değillerse ödeme yapılmaz. Bakanlık ayrıca işsizlik maaşı, nakdi ücret desteği, kışa çalışma ödeneği alanlara da 1000 TL ödemez.

BAŞVURU EKRANI VE DİKKAT EDİLECEKLER

Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak. Vatandaşlar e-Devlet kanalından Aile Bakanlığı hizmetleri üzerinden başvurularını tamamlayacaklar. Bu aşamada en dikkat edilecek husus ise bilgilerin doğru eksiksiz sisteme girilmesi. Bu kapsamda vatandaşların başvuru sayfasında çok dikkatli olmaları başvurularını onaya kontrol ettikten sonra göndermeleri gerekiyor.

e-Devlet Başvuru Ekranı için TIKLAYIN

1000 TL başvuruları için e-Devlet şifresi olmayanlar başvurularını yapabilmek için e-Devlet şifresi edinmeliler. E-Devlet şifresi almak isteyenler kendilerine en yakın PTT şubesine giderek şifre alabilirler. PTT şubeleri kimlik numarası ve cep telefonu onayı ile şifre alınabilecek. Şifrenin alınmasının ardından vatandaşlar sisteme giriş yapabilir ve başvurularını kolaylıkla yapabilirler.
Yorumlar (0)