O İlde Asgari Ücrete Yüzde 35 Zam Yapıldı!

Belediyelerin asgari ücret görüşmeleri tüm hızı ile devam ederken Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası ile yapılan görüşmeler sonucunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında imzalar atıldı. 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret 3 bin 700 lira oldu.

O İlde Asgari Ücrete Yüzde 35 Zam Yapıldı!
2021 yılında belediyeler tarafından ödenecek olan asgari ücret rakamları için işçi sendikaları ile görüşmeler tüm hızı ile devam ederken. Bu sene belediyeler arasında işçi ücretlerine yapılacak olan zamlar konusunda adeta bir yarış yaşanırken son atılan imza ile yüzde 35 zam müjdesi verildi.

KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ İMZAYI ATTI, EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3 BİN 700 TL OLDU! 

Atılan son imzalardan biri de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan anlaşma için gerçekleşti.

Taraflar arasında yapılan görüşmeler sonucunda 2020 senesinde ödenen en düşük işçi maaşı olan 2 bin 685 liralık maaşa yüzde 35 oranında zam yapıldı ve belediye bünyesinde görev işçilere ödenen en düşük maaş miktarı 3 bin 700 liraya yükseltildi. Atılan imzalardan sonra açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör "Sendikamızla yaptığımız görüşmeler sonucunda belediye bütçe imkanlarımızı da zorlayarak en düşük işçi ücretini 3 bin 700 liraya çıkartarak anlaşma sağladık. İşçilerimize ve şehrimize hayırlı olsun" dedi.

TÜRKİYE'DE ÇALIŞANLARINA EN YÜKSEK MAAŞI VEREN BELEDİYE HANGİSİ, EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET HANGİ İLDE?

Son yapılan zamların ardından Türkiye'nin en yüksek asgari ücreti Tunceli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan anlaşma kapsamında belediye personeline ödenecek olan 8 bin lira olarak belirlendi. Tunceli Belediyesi personel sayısı 63 olarak açıklanırken bu 63 kişi şu anda Türkiye'de en yüksek asgari ücretle çalışan kişiler olarak kayıtlara geçirilmiş oldu.
Yorumlar (0)