Ödemeler Başladı! En Düşük SGK Emekli Maaşı Kaç TL Oldu? Sıralı Liste

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşı ödemeleri başlıyor. Farklı türlerden çok sayıda ödeme yapacak olan SGK'nın emeklilere ödeyeceği en düşük maaş tutarını ve ödeme detaylarını araştırdık. İşte Mart 2021 emekli maaş detayları.

Ödemeler Başladı! En Düşük SGK Emekli Maaşı Kaç TL Oldu? Sıralı Liste
Sosyal Güvenlik Kurumu SGK mart ayı emekli maaşı ödemelerine bu hafta içerisinde başladı. SGK, Bağkur, Emekli Sandığı kapsamında emekli maaşı alan, hak sahibi olarak dul ve yetim maaşı alanlara ödemeleri yapan SGK'nın ödeme listesini inceledik.

2021 Mart ayında ödenecek en düşük emekli maaşı ile genel olarak yapılan ödemelere dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

İŞTE SGK EMEKLİ MAAŞI ÖDEME LİSTESİ

Emekli maaşı alacak olan vatandaşlar ödemelerini farklı standartlara göre alacaklar. Buna göre memur emeklileri doğum tarihlerine göre maaşlarını almaya başladılar bile. SGK kapsamında emekli olan vatandaşlar ise tahsis numaralarına göre Mart ayının 17'si itibariyle 9 gün içerisinde maaşlarını alacaklar.

SGK 2000 Öncesi - 2000 Sonrası 

Emeklilere yapılacak ödemelere dair tablo ise şu şekilde; SSK kapsamında 2000 yılından önce emekli olanlara yapılacak en düşük maaş ödemesi 2 bin 420 TL olacak. Maaşlar prim ve diğer etmenlere göre kişiye özel belirlenecek. Bunun dışında 2000 yılından sonra emekli olanlar için yapılacak en düşük emekli maaş ödemesi 1500 TL olarak hesaplara yatırılacak.

Bağkur Esnaf - Bağkur Tarım

Bağ Kur Esnaf maaş ödemeleri en az 1763 TL, Bağkur Tarım emekli maaş ödemeleri ise en az 1662 TL olarak ödenecek.

1500 TL EMEKLİ MAAŞI ALANLARIN MAAŞLARI NE ZAMAN YÜKSELECEK?

Pandemi sürecinde yapılan düzenleme kapsamında çok sayıda emeklinin maaşlarında artışa gidildi. En düşük emekli maaşları 1500 TL olarak ödeniyor. Ancak bu maaşlar uzun süredir artmıyor. 1500 TL'ye yükseltilen emekli maaşlarında zam süresi eski maaşlara göre hesaplanacak.

1500 TL öncesinde aylık alınan maaş üzerinden 6 aylık zam oranları eklenecek. Bu kapsamda eski maaşlar 1500 TL'nin üzerine çıktığı dönemde maaşlara zam gelmiş olacak.
Yorumlar (1)
Ruhi̇ Odabaş 2 ay önce
Ben Özel Banka emeklisiyim. Benim durumumda 300.000 'e yakın emekli var.Bizler SSK KANUNU 'na tâbi ÖZEL SANDIK emeklisiyiz. Ne yazılmış son 2 senedir olduğu gibi bu yılda ikramiye alamıyoruz NEDEN?Bu ayrımcılığı anlamış değilim. LÜTFEN Mağduriyetimizin giderilmesi için sesimiz olurmusunuz.?