Ons Altın 1.960 Dolar Olacak Diyen İslam Memiş Verdiği Tarih ile Şaşırttı!

Altın fiyatlarına dair gelişmeler hakkında Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yeni bir değerlendirme yapıldı. Altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğine dair soruya yanıt veren İslam Memiş yeni fiyat tahminlerini açıkladı. 

Ons Altın 1.960 Dolar Olacak Diyen İslam Memiş Verdiği Tarih ile Şaşırttı!

Altın piyasasında çok önemli gelişmelerin meydana geldiği haftanın sonuna doğru fiyat analizleri yapılmaya başlandı. Ons altın 1.900 dolar psikolojik sınırını yine aşmayı başaramadı. Şu anda ons altın 1.896 dolardan işlem görüyoır. Gram altında ise dolar kurunun 8,42 TL'ye kadar gerilemesinin etkisi ile düşüş gerçeklkeşti. Şu anda gram altın da 513 TL'den işlem görüyor.

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir değerlendirmede bulunarak, “Dolar yatırımcılarını bu hafta için uyarmıştım. Dolar kurunun beklediğimiz gerilemeleri meydana geldi. Ayrıca altın fiyatlarında da kısa vadeli bir geri çekilme olacağını söylemiştim. Altın fiyatlarında kısa vadeli sert düşüşler olmadıkça kalıcı yükselişlerin olacağına inanmadığımı da ifade etmiştim.” dedi. 

GRAM ALTIN FİYATI DÜŞER Mİ?

Gram altın için uyarıda bulunduğunu da söyleyen İslam memiş, “Gram altın 520 TL ile 538 TL arasında dalgalanırken ben beklemeyi tavsiye etmiştim. Çünkü hem dolar kurunda hem de altın fiyatlarındaki yükselişler suniydi. Gram altın almayıp bugünü bekleyenler düşük fiyattan alım yapabildiler. Gram altında 502 TL seviyesine kadar gerileme olabilir ama bu çok zayıf bir ihtimal. Çünkü ons altında toparlanma meydana geliyor. Şu anda bu seviyede altın alımı yapmak isabetli bir karar oldu.” ifadelerini kullandı. 

ONS ALTIN İÇİN 1.960 DOLAR TAHMİNİ

Ons altın hakkında da yorum yapan İslam Memiş, “Altının ons fiyatı 1.896 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu yükseliş trendi 1.900 doların üzerine çıkacaktır. 1.960 dolara kadar yükselişler devam edecektir. Ana hedef burasıdır. Haziran ayı içerisinde bu seviyeye çıkacaktır. Bu seviyeyi görmeden altın satılmasını önermiyorum. Bu seviyenin ardından yeni bir değerlendirme yapılır.” şeklinde konuştu.

Altın fiyatlarının yükseliş trendi hakkındaki düşüncesini açıklayan İslam memiş, “Kişisel kanaatim altın fiyatlarında zaman zaman geri çekilmeler göreceğiz. Ancak bu geri çekilmeler kalıcı olmayacaktır. Aksine daha uzağa sıçramak için zemin hazırlamak için olacaktır. Bunun için de geri çekilmeler alım fırsatı olmaktadır. Yalnız yükseliş trendi içerisinde olduğumuzu yine söylüyorum. Altın piyasası son geri çekilmele rile suni yükselişlerden dolayı sırtındaki yükü attı. Şimdi ons altın 1.900 dolar üzerine kalıcı olmak için yükselebilecek.” dedi.

Not: Burada yer alan ifadeler baz alınarak hareket edilmemelidir. İfadeler ilgili uzmana ait olmakla beraber kazanç getirmeyebilir. Bunun için yalnızca bu ifadelere bakarak yatırım kararı alınmamalıdır. Sitemiz üzerinden yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Bu haberde de yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
 

Yorumlar (0)