Ons Altın 2.000 Doları Geçecek Diyen Altın Piyasası Uzmanı İslam Memiş Fiyatların Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Altın fiyatlarında meydana gelen yükselişler üzerine bu yükselişlerin sürüp sürmeyeceği merak konusu oldu. Yaşanan bu gelişmeye dair Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten yeni bir açıklama geldi. Altın fiyatları yükselecek mi?

Ons Altın 2.000 Doları Geçecek Diyen Altın Piyasası Uzmanı İslam Memiş Fiyatların Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Altın piyasası yükseliş trendini sürdürüyor. Ons altın fiyatları 1.900 doların üzerine yerleşi,rken zaman zaman gelen kar satışları ile 1.900 doların aşağısına kısa süreli sarkmalar meydana gelebiliyor. Gram altın tarafından ise dolar kurunun yükselişi nedeniyle 523 TL'lik fiyat görüldü. Bu seviyenin tahminlerin dahi ötesinde olması piyasanın ne şekilde ilerleyeceğine dair merak oluşmasına neden oldu.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş altın piyasası hakkında önemli açıklamalar yaptı. Fiyat yükselişleri hakkında iyimser olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Altın şu anda dünya genelinde büyük yatırımcılardan çok yüksek miktarlı talepler almaya devam ediyor. Enflasyon nerede varsa orada en iyi yatırım aracı altındır. Bu ülkelerde altın her zaman garantili kazanç sağlar. Bu nedenle altının içerisinde olduğu yükseliş trendinin yoğun taleple devam edeceğini tahmin ediyorum.” dedi.

ONS ALTIN KAÇ DOLAR OLUR?

Ons altının yükselişine dikkat çeken İslam Memiş, “Ons altın tarafında Haziran ayı boyunca yükselişlere şahitlik edeceğiz. Özellikle 1.960 dolar seviyesini takip edeceğiz. Bu seviyenin çok kritik bir anlamı var. Bu seviye test edilip aşılırsa bu sefer FED'in politikalarına bakacağız. FED faiz artırımı kararını öteleme yolunda bir politika tercih ederse ons altında bir önceki yıl olduğu gibi 2.000 dolar seviyesini aşacaktır. Bu seviye altın yatırımı yapmış olanların kazançlarını çok yüksek oranda arttırması anlamına gelmektedir.” ifadelerini kullandı.

ALTIN FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞER?

Yılın son çeyreğinde altın konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Yılın son çeyreğine dikkat etmek gerekiyor. FED faiz artırımı söylemlerini gerçeğe dönüştürmeye başlarsa altın piyasasında dengeler tamamen değişir. Böyle bir ekonomik ortamda altın fiyatlarının artışı yerine düşüşünü konuşmaya başlarız. Bu nedenle süreç çok yakından takip edilmeli ve ona göre adımlar atılmalıdır. Yatırımcılar ani değişimlere hazırlıklı olmalıdırlar.” şeklinde konuştu.

Not: Altın fiyatlarına dair ifadeler ilgili ekonomiste aittir. Bu yorumlara bakarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Yatırım tavsiyeleri yatırım şirketleri ve aracı kurumlar tarafından profesyonel hizmet olarak verilmektedir. Emlak365 yatırım tavsiyesinde bulunmamayı yayın ilkesi olarak belirlemiştir.

Yorumlar (0)