Ons Altın Bu Seviyeyi Aşarsa Kimse Tutamaz Diyen Saxo Bank Stratejisti Fiyat Tahmini İle Dengeleri Değiştirdi

Altın pşiyasalarında yükseliş trendi kendisini göstermeye devam ediyor. Altın fiyatlarındaki bu hareketlenme altına olan ilgili daha yüksek bir seviyeye çıkardı. Saxo Bank Strateji Müdürü Ole Hansen altın fiyatlarına dair kısa vadeli fiyat tahminlerini açıkladı. Altın yükselir mi düşer mi? Ons altın ne kadar olur?

Ons Altın Bu Seviyeyi Aşarsa Kimse Tutamaz Diyen Saxo Bank Stratejisti Fiyat Tahmini İle Dengeleri Değiştirdi

Altın fiyatları yükseliş hareketlerine hız kesmeden devam ediyor. Zaman zaman kar satışları ile geri çekilmeler meydana gelse de yükseliş trendi grafikte kendisini çok net bir şekilde gösteriyor. Altın fiyatlarının varacağı noktanın neresi olacağına dair de büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Altın yatırımı yapanlar veya altın yatırımı yapmak isteyen fiyatları ne şekilde ilerleyebileceğini öğrenmek istiyorlar.

Uluslararası bir banka olan Saxo Bank'ın Strateji Müdür Ole Hansen altın fiyatlarına dair bir değerlendirmede bulundu. Altın fiyatlarının çok güçlü bir şekilde toparlandığını söyleyen Ole Hansen bu toparlanma hareketinin nedeninin Merkez Bankalarının piyasaya sürdükleri likiditelerin altın piyasasına dönmesi olduğunu söyledi.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR

Doların zayıflamasının altın fiyatlarındaki yükseliş trendi açısından çok bir etkisi olmadığını söyleyen Ole Hansen, “Altın çok güçlü bir toparlanma yaşadı. Şimdi 2021 yılında olumlu taraftayız. Bunun en büyük sebebi de doların zayıflamasından ziyade hazine tahvil faizlerinin ABD'de dengelenmiş olmasıdır. Şimdi biz ne görüyoruz? Merkez Bankaları piyasalara çok fazla likidite enjekte ediyorlar. Bunlar da varlık sınıflarını yukarıya çıkarıyor. Hisse piyasasında olan şey altın piyasasında da oluyor.” dedi.

ALTIN FİYATI TAHMİNLERİ

Saxo Bank Strateji Müdürü Ole Hansen altın fiyatlarına dair beklentisini açıklayarak, “Ons altında bir noktada denge görüp 1.850 dolar seviyesine geri çekilmeleri takip edebiliriz. Yukarı yönlü bakacak olursak ons altında 1.925 dolar aşılabilirse o zaman yeni yüksek seviyelerden bahsetmeye başlayabiliriz. Bu nedenle bu seviyelere ons altın özelinde dikkat edilmesi gerekir. 1Ç925 dolar noktasını aşamayan bir ons altında her zaman için 1.850 dolar noktasına gerileme ihtimali bulunmaktadır. Bunun için de altın piyasasından ziyade tahvil faizlerine ve Merkez Bankalarının likidite dağıtımı sürdürüp sürdürmeyeceklerine odaklanılması gerekmektedir. Bize asıl işareti bu veriler verecektir. ” ifadelerini kullandı.

Not: Haberimizde yer verdiğimiz uzmanın değerlendirmeleri kendi kişisel görüşüdür. Yatırım kararı alırken yalnızca bu ifadelere bakarak hareket edilmemelidir. Sitemiz üzerinde herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Bu haberimizde de yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Yorumlar (0)