ONS Altın Çakıldı 1700 Dolar Sınırında! Gram Altın Kaç TL'ye Düştü?

Ons altın fiyatları son dönemlerin en düşük seviyelerine geriledi.

ONS Altın Çakıldı 1700 Dolar Sınırında! Gram Altın Kaç TL'ye Düştü?
Ons altın fiyatları son dönemlerin en düşük seviyelerine geriledi. ABD kaynaklı gelişmelerin ardından yaşanan değer kayıpları ile uzmanların destek noktası gördükleri noktalar aşıldı. Yeni dönemde altın fiyatlarında yaşanan bu değer kayıplarının nedenini ve altın fiyatlarında oluşan son durumu paylaşıyoruz.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Bir önceki işlem gününün açılış rakamlarına bakıldığında ons altının 1735 dolar ile 1740 dolar bandı arasında yer aldığı görülüyor. Ancak ons altın yeni işlem gününde bu seviyelerin altına geriledi. Çok kısa süre içerisinde 1800 dolar, 1770 dolar, 1750 dolar ve 1720 dolar destek noktalarının altına gerileyen ons altın yeni işlem gününe 1700 dolar sınırında başladı. Ons altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı ise gram altın ve çeyrek altın başta olmak üzere diğer tüm altın türlerinde değer kaybına neden oldu.

Ons altın, gram altın, çeyrek altın ve diğer altın fiyatlarında oluşan son tabloyu aktarıyoruz. Şubat ayının son haftasında yükselen altın fiyatları, Mart ayının ilk haftasında değer kaybediyor. İşte oluşan son durum.

* Ons altın yeni işlem gününe 1710 Dolar seviyesinden başladı.

* Çeyrek altın ise 410 TL'den işlem görüyor.

* Çeyrek altın ise yeni işlem gününe 677 TL'den merhaba dedi.

Cumhuriyet altını 4 Mart Perşembe gününe 2 bin 763 TL'den başladı. Yarım altın 1356 TL, tam altın ise 2 bin 712 TL bandından işleme başladılar. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 375 TL seviyesinde yer alıyor.

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Geçtiğimiz günlerde ABD 10 yıllık faiz oranlarında yaşanan ani yükselme yatırımcıların ilgisinin oraya yönelmesine neden oldu. Altına olan ilgi azalırken bu süreçte yaşanan risk alma iştahı ons altın fiyatlarının değer kaybetmesine neden oldu.
Yorumlar (0)