ONS Altın Değer Kaybetmeye Devam Ediyor! Gram Altın da Düşecek Mi?

Para piyasalarında gözler altın fiyatlarına çevrilmiş durumda.

ONS Altın Değer Kaybetmeye Devam Ediyor! Gram Altın da Düşecek Mi?
Para piyasalarında gözler altın fiyatlarına çevrilmiş durumda. Uluslararası piyasalarda ons altının değer kaybının sürmesi gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının nasıl şekilleneceğinin merak edilmesine neden oldu. Özellikle uzmanların kritik eşik gösterdikleri seviyelerin kırılmasının ardından altında yeni bir değer kaybı olup olmayacağı araştırılıyor.

ONS ALTIN 3 KRİTİK SEVİYENİN ALTINA GERİLEDİ

Küresel piyasalarda ons altın 3 kritik bandın altına düşmüş durumda. Bir hafta öncesinde 1805 dolar seviyesinde yer alan ons altın ilk ana destek noktası olarak gösterilen 1800 dolar bandının altına düştü. Daha sonra 1770 dolar bandının gerisine çekilen ons altın yeni hafta ile birlikte bu değer kaybı serisini devam ettirdi. Ons altın son olarak uzmanların önemli bir destek noktası olarak ifade ettikleri 1750 dolar seviyenin gerisine düşmüş durumda.

Ons altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı sonrasında ise altın fiyatları hafta başına göre değer kaybı yaşamış durumda. Altın fiyatlarında oluşan son durum ve kısa vadeli takip edilecek destek ile direnç noktaları şu şekilde;

Ons altın yeni işlem gününe 1738 Dolar bandından giriş yaptı.

Gram altın yeni günde 410 TL seviyesinde yer alıyor.

Çeyrek altın hafta ortasına 678 TL'den başladı.

Yeni işlem gününün ilk saatlerinde cumhuriyet altını 2 bin 765 TL, yarım altın 1357 TL ve tam altın 2 bin 714 TL'den işlem görüyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise yeni günde 376 TL seviyesinde yer alıyor. Gremse altın ise 6 bin 786 TL'den alıcı buluyor.
Yorumlar (0)